Favorité a spurtéři Gira d’Italia – Steven Kruijswijk a Sacha Modolo

nabor

Steven Kruijswijk se o vítězství na loňském Giru pravděpodobně připravil pádem v devatenácté etapě a letos se to pokusí napravit. Sacha Modolo má Giro v hledáčku již několik posledních let a zpravidla se mu tu daří.

Steven Kruijswijk

Tento Holanďan má na svém kontě prozatím pouze dvě profesionální vítězství. Jedná se o šestou etapu závodu Kolem Švýcarska z roku 2011 a také Arctic Race of Norway o tři roky později. Ovšem na jeho výčtu úspěchů nesmí chybět celkem tři první desítky z Gira d’Italia. Tu poslední zaznamenal loni, když skončil čtvrtý, ale přesto mělo toto čtvrté místo hořkou pachuť, jelikož byl blízko od svého životního triumfu. Celý závod si tu vedl výborně a před devatenáctou etapou nečekaně suverénně vedl, a to o tři minuty před Estebanem Chavesem. Jenže poté přišla na řadu již zmiňovaná nešťastná devatenáctá etapa z Pinerola do Risoulu. Na Cimma Coppi (nejvyšším bodu Gira) stoupání Colle dell’Agnello uniká společně s Chavesem a Vincenzem Nibalim. Jenže ve sjezdu přijde okamžik, který ho pravděpodobně připraví o vítěství na celém Giru. V jedné ze zatáček naráží do sněhové bariéry a padá. V cíli čítá ztrátu takřka pěti minut. V pádu si navíc narazil i žebra, další den se trápí a nakonec končí na celkovém čtvrtém místě.

Kruijswijk měl loni životní šanci, ale možná právě proto se vrátí letos ještě více motivovaný.

Sacha Modolo

Tento devětadvacetiletý Ital vstoupil do profesionální cyklistiky v roce 2010. Od té doby až do dneška nasbíral 43 vítězství. Giro absolvoval od svého začátku každý rok, až na rok 2014, kdy si vyzkoušel pro změnu Tour de France – neúspěšně. Domácí Grand Tour mu vždy seděla o něco lépe, což dokazují dvě vyhrané etapy přede dvěma lety. Muž, který loni zvítězil i ve druhé etapě Czech Cycling Tour má letos zdá se velice dobrou formu. Na nedávno proběhlém závodu Kolem Chorvatska si nejprve poradil se všemi v první etapě a z rovnováhy ho nevyřadil ani tvrdý pád následující den. V poslední etapě, kde dojezd stoupal a navíc vedl po kostkách, vsadil na hodně dlouhý spurt a nikdo se mu v závěru ani nepřiblížil.

Modolo se řadí mezi hlavní favority hromadných dojezdů, ale v cestě mu bude stát silná konkurence.

Favorité pro Giro 2017 (články)

Datum zveřejnění Spurteři Favorité
25.4.2017 odkaz Jakub Mareczko Thibaut Pinot
26.4.2017 odkaz Sam Bennett Tom Dumoulin
27.4.2017 odkaz Davide Cimolai Bauke Mollema
28.4.2017 odkaz Kristian Sbaragli Adam Yates
29.4.2017 odkaz Nicola Ruffoni Ilnur Zakarin
30.4.2017 odkaz Caleb Ewan Mikel Landa
1.5.2017 odkaz Fernando Gaviria Geraint Thomas
2.5.2017 odkaz Sacha Modolo Steven Kruijswijk
3.5.2017 odkaz Vincenzo Nibali Giacomo Nizzolo
4.5.2017 odkaz Nairo Quintana André Greipel