Fabio Aru v posledním sjezdu 3.etapy na Dauphiné ujel všem a vyhrál

nabor

Hlavní hvězda kazašské stáje Astana Fabio Aru si počkala na svůj útok až do závěrečného sjezdu před cílovým městem Tournon-sur-Rhône. Smečku pronásledovatelů přivedl do cíle člen stáje Kaťuša Alexander Kristoff.

Etapa, jenž měřila 182 kilometrů, měla na své trase pouze 3 vrchařské kategorie. I v ní se pokusilo několik jezdců o únik.  Niki Terpstra (Etixx-QuickStep), Thomas De Gent (Lotto Soudal) a Dimitri Claeys (Wanty-Groupe Gobert) si vybudovali poměrně záhy šestiminutový náskok. K vedoucí trojici se později připojili ještě Cyril Gautier (Ag2r-La Mondiale) a Perrig Quémeneur (Direct Energie). O tempo pelotonu se začala starat především Kaťuša, která se snažila o eliminaci náskoku uprchlíků.

Peloton pohltil vedoucí skupinu přibližně 27 kilometrů před cílem. Při stoupání na vrchařskou prémii kategorie 2 – Côte de Sécheras – zaútočil Tony Martin (Etixx-QuickStep) , kterého se rozhodl pronásledovat Fabio AruPierre Rollandem (Cannondale) a Tsgabuem Grmayem (Lampre-Merida). Jejich skupina se později rozrostla ještě o Luise Leona Sancheze, Adama Yatese (Orica-GreenEdge) a Mikela Landu (Sky). Martin mezitím projel vrchařskou prémií a pak byl pronásledovateli polapen.

V posledním sjezdu zaútočil Aru, zatímco zbylí jezdci se vrátili do pelotonu. Ital si vypracoval několikasekundový náskok, který vydržel až do posledního kilometru. Za ním se „hnali supové“, kteří jej chtěli zbavit etapového vavřínu. Aru si pohlídal náskok až do cíle. Ve spurtu hlavního balíku byl nejlepší Nor Alexander Kristoff.

V důležité klasifikaci o žlutý dres se nic zvláštního nestalo. Vedení si stále udržel Alberto Contador (Tinkoff Team), jemuž na záda dýchá Richie Porte (BMC) a jeho bývalý stájový kolega ze stáje Sky Chris Froome.

Roman Kreuziger ve třetí etapě opět ztratil a znovu si pohoršil v celkové klasifikaci. Zatímco do posledního kopce se držel v balíku, tak ve sjezdu už nebyl mezi nejlepšími a do cíle přijel s mankem 1:27. To jej srazilo v celkovém pořadí až na 56. příčku.

Pořadí 3. etapy

# Jméno (Stát) Tým Čas
1. Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 4:19:54
2. Alexander Kristoff (Nor) Team Kaťuša + 0:02
3. Niccolo Bonifazio (Ita) Trek-Segafredo
4. Julian Alaphilippe (Fra) Etixx – Quick-Step
5. Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
6. Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18
7. Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge
8. Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
9. Enrico Gasparotto (Ita) Wanty – Groupe Gobert
10. Arthur Vichot (Fra) FDJ

Celkové pořadí po 3. etapě

# Jméno (Stát) Tým Čas
1. Alberto Contador (SPA) Tinkoff Team 13:13:10
2. Richie Porte (AUS) BMC Racing Team 0:00:06
3. Christopher Froome (GBR) Team Sky 0:00:13
4. Daniel Martin (IRL) Etixx – Quick-Step 0:00:21
5. Julian Alaphilippe (FRA) Etixx – Quick-Step 0:00:24
6. Jesus Herrada (SPA) Movistar Team 0:00:27
7. Adam Yates (GBR) Orica-GreenEdge 0:00:31
8. Diego Rosa (ITA) Astana Pro Team 0:00:37
9. Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:00:43
10. Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 0:00:48

1 komentář

  1. Roman ztratil proto, že Contador mel defekt při sjezdu a on mu dal sve kolo, aby byla co nejmenší ztráta. Contador dojel do balíku zpátky .

Comments are closed.