nabor

Edvald Boasson Hagen (Dimension Data) v závěrečném spurtu 4. etapy neměl vůbec jednoduchou pozici, přesto se do cílové rovinky vyvezl vnějším obloukem. To mu zařídilo katapult do čela, ze kterého jej žádný ze soupeřů nesesadil.

Poměrně rovinatá etapa z Tain-l’Hermitage do Belley měřila 176 kilometrů a svým profilem určovala spurterský závěr.

Do úniku etapy se dostala trojice: Maxime Bouet (Etixx – Quick-Step), Bryan Nauleau (Direct Energie) a Frederik Veuchelen (Wanty-Groupe Gobert). Vedoucí skupina získala postupně až pětiminutový náskok. Peloton totiž v protivětru zvolil velmi mírné tempo, Však se za první dvě hodiny jelo průměrnou rychlostí 30 km/h. O tempo balíku se starala především stáj Lotto Soudal. Čelo rovněž hlídal tým vedoucího závodníka Alberta Contadora.

S přibývajícími kilometry, když se v čele pelotonu objevila i Kaťuša, se náskok vedoucí trojice začal snižovat. Na 15.kilometru před cílem svoji snahu o etapový triumf vzdal Nauleau. Za další dva kilometry odpáral Maxime Bouet i Frederika Veuchelena. Borec ze stáje Etixx – Quick-Step byl dostižen na metě 4 kilometry a bylo jasné, že dojde na souboj spurterů.

Závěrečné kilometry režírovala stáj Team Giant-Alpecin, která chtěla vytáhnou svoji spurterskou hvězdu Johna Degenkolba k etapovému triumfu. Ovšem jejich snaha se rozsypala přibližně kilometr před cílem. To již neexistovaly žádné týmové vláčky a do poslední zatáčky vjížděli spurteři osamoceni. Evdald Boasson Hagen z nich měl nejhorší pozici, naopak do zatáčky vjížděl první Greg Van Avermaet (BMC Racing Team) vedle něj Nacer Bouhanni (ofidis, Solutions Credits). Norský mistr své země využil odstředivé síly a nechal se vyvést vnějškem až na čelo a svými rychlými nohami dovezl svůj stroj k vítězství. Bouhanniho v závěru ještě stihl přespurtovat Julian Alaphilippe (Etixx – Quick-Step).

Alberto Contador udržel vedení, a to i přesto, že byl zbržděn asi 2,7 kilometrů před cílem následkem pádu jednoho z jezdců Cofidisu. Chris Froome, který se nepříjemné události vyhnul dojel v čelní skupině a díky tomu se posunul na druhé místo celkové klasifikace, když skupina ze žlutým mužem byla klasifikována se ztrátou 9 vteřin. tato ztráta se moc nezdála Contadorovi, ale přijal ji jako fakt.

Roman Kreuziger nabral dalších 33 vteřin ztráty, celkově již ztrácí na 57. místě 3 minuty 45 sekund.

Pořadí 4. etapy

# Jméno (Stát) Tým Čas
1. Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data 4:19:54
2. Julian Alaphilippe (Fra) Etixx – Quick-Step + 0:02
3. Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
4. Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
5. Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
6. Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
7. Jens Keukeleire (Bel) Orica-GreenEdge
8. John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin
9. Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18
10. Luka Pibernik (Slo) Lampre – Merida

Celkové pořadí po 4. etapě

# Jméno (Stát) Tým Čas
1. Alberto Contador (SPA) Tinkoff Team 13:13:10
2. Christopher Froome (GBR) Team Sky 0:00:04
3. Richie Porte (AUS) BMC Racing Team 0:00:06
4. Julian Alaphilippe (FRA) Etixx – Quick-Step 0:00:09
5. Daniel Martin (IRL) Etixx – Quick-Step 0:00:12
6. Jesus Herrada (SPA) Movistar Team 0:00:27
7. Adam Yates (GBR) Orica-GreenEdge 0:00:31
8. Diego Rosa (ITA) Astana Pro Team 0:00:35
9. Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:00:43
10. Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 0:00:48