V sobotu začíná závod Kolem Švýcarska

nabor

Tuto sobotu – 11.6. – startuje 80. ročník prestižního závodu Kolem Švýcarska. Končit se bude po devíti etapách v neděli 19.6. Společně se závodem Critérium du Dauphiné by nám měl tento závod poodhalit formu závoďáků před červencovým zúčtováním na francouzských silnicích.

Historie

Závod se jezdí již od roku 1933. Jde o jeden z nejvýznamnějších etapových závodů a největší ve Švýcarsku. Nejvíce vítězství, čtyři, má Ital Pasquale Fornara, posbíraných v letech padesátých. Mimo jiných je za ním v historických tabulkách se třemi vítězstvími Portugalec Rui Costa, který letos na startu nebude chybět, stejně jako loňský vítěz Simon Špilak a druhý Geraint Thomas ze stáje Sky. Třetí pak skončil Tom Dumoulin. Ten se letos na startovní listině neobjevil.

Celkem devět etap

Závod začíná ve městě Baar 6,4 km dlouhou časovkou jednotlivců.

Ve druhé etapě se pojedou čtyři kopcovité okruhy opět se startem a cílem ve městě Baar. Etapa je dlouhá 188 km a peloton bude muset třikrát absolvovat výšlap na kopec druhé kategorie. Není jisté, jestli zde budou ve výhodě klasikáři nebo se zde ukáže nějaký z vrchařů.

V pondělí zavede třetí etapa závodníky z Grosswangenu do Rheinfeldenu, až k německým hranicím, kde cyklisty čeká celkem šest hodnocených stoupání. Jde o jedno stoupání druhé kategorie a pět “trojek”. Přesto se očekává spurt a ostré souboje loket na loket.

Čtvrtá etapa je rovinatá a jiný než hromadný dojezd se nepředpokládá.

V páté etapě už přeberou taktovku vrchaři. Na trase dlouhé 127 km je čekají dvě stoupání mimořádné kategorie, včetně dojezdu do cílového Carí a jedna první kategorie. Šestá etapa je v itineráři závodu také vedena jako horská a závodníky zavede na trase Weesen – Amden přes horský průsmyk Klausen pass s vrcholem v 1 952 m.n.m. ve švýcarských alpách. Mimochodem jde o další stoupání z kategorie mimořádné. Dojezd do města Amden je opět do kopce ohodnocen „jedničkou“.

Po třinácti kilometrech sedmé etapy se peloton v další horské etapě dostane kolem Bodamského jezera za hranice a zavítá do Rakouska. Cíl je po 224 km na ledovci v oblíbeném lyžařském resortu Sölden.

Druhý víkend závodu hostí město Davos, kde začíná a končí osmá i devátá etapa. Zatímco v sobotu je v kalendáři naplánovaná 16,8 km dlouhá kopcovitá časovka, nedělní okruh má 118 km. Jde o těžkou etapu vedoucí přes průsmyk Albula (2 315 m.n.m.), poté celý závodní kolotoč skončí sjezdem z průsmyku Flüela (2 383 m.n.m) zpět do Davosu.

Favorité

Velcí favorité tu budou Geraint Thomas (Sky) a Tejay van Garderen (BMC). Americký cyklista bude mít dobrou podporu od kolegů a navíc se bude chtít vytáhnout na Ritchieho Porta, kterému se daří na Critérium du Dauphiné a potvrdit tak kredit lídra pro Tour.

Další závodníci, kteří budou bojovat o pódium mohou být Andrew Talansky (Cannondale), Warren Barguil (Giant – Alpecin), Ion Izagirre (Movistar), Robert Gesink (LottoNL – Jumbo).

Z českých a slovenských cyklistů se na závodě Kolem Švýcarska 2016 představí uzdravivší Leopold König a Zdeněk Štybar. Za stáj CCC Sprandi Polkowice pojedou Jan Hirt a Josef Černý a za Verva ActiveJet Karel Hník a Jiří Polnický. Za Tinkoff pojede cyklistická superstar Peter Sagan s bratrem Jurajem.

Fantasy Tour de Suisse

I tentokrát můžete hrát na Zweeleru o zajímavé price money – minimálně 1650 euro.

Fantasy Tour de Suisse 2016 začne v sobotu 11. června 2016 v 14:44.

Při vytvoření týmu každý hráč zadá 15 jezdců a 5 náhradníků. Pokud jezdec v etapě nestartuje, převezme jeho místo první dostupný náhradník. Body odpadlíka zůstanou ve vašem celkovém bodovém hodnocení, body náhradníka se budou počítat od začátku příští etapy.

Hra stojí 5 € za tým a začíná na 1650 €, coby minimální částce výher. První cenou v celkovém bodování (35 výher) bude 200 €. Ve všech etapách můžete vyhrát 60 € (30, 15, 10, 5) za každou etapu.

Se svými přáteli, kolegy a příbuznými můžete vyhrát 45 € v bodování podligy (25, 15, 5 €).

Ostatní hry na Zweeleru:

  • Euro 2016 (Budget): Minimální výhra 5 000 € v cenách!
  • Tour de France: Minimální výhra 50 000 € v cenách!
  • Fantasy Olympics 2016: Minimální výhra 4 000 € v cenách!
  • Race to Abu Dhabi (Formule 1): Minimálně 5 000 € v cenách! (1. cena je 2 500 €)!

Zaujala vás některá z těchto her? Registrujte se již nyní a hrajte o hodnotné ceny!