Etixx-Quick-Step vyhrál týmovou časovku na mistrovství světa

nabor

Belgická letka zvítězila na otevíracím závodě světového šampionátu v katarském Dauhá.
O téměř 12 vteřin porazila sestavu týmu BMC a o dalších 25 vteřin australskou Oricu BikeExchange. Sestava Sky bez Leopolda Königa obsadila čtvrté místo.

Leopold König byl nucen omluvit se, kvůli nemoci ze startu v týmové časovce družstev a tak jediným českým reprezentantem na startu zůstal Daniel Turek. Ten s izraelským kontinentálním týmem Cycling Academy Team skončil na 12. místě. Bohužel Leopold König nebude startovat ani ve středu v individuální časovce.

Na startu chybělo celkem osm World Tour týmů, např. Tinkoff, americký Trek-Segafredo a Cannondale nebo francouzský FDJ. Důvodem byl jejich protest proti pořádání závodu v dalekém Kataru a tím i vznikajícím vysokým nákladům na logistiku.

Belgická stáj ve složení Bob Jungels, Marcel Kittel, Yves Lampaert, Tony Martin, Niki Terpstra a Julien Vermote navázala na dvě vítězství z let 2012 a 2013 a stala se celkem se třemi prvenstvími nejúspěšnější stájí v týmové časovce na světových šampionátech.

Na prvním mezičase stanovili nejrychlejší čas a tratí dlouhou 40 km v 35stupňovém vedru prolétli v čase 42:32 s průměrnou rychlostí 56.426 Km/h. Po celou délku závodu je pak marně naháněli obhájci titulu, americká stáj BMC (Rohan Dennis, Stefan Küng, Daniel Oss, Taylor Phinney, Manuel Quinziato a Joseph Rosskopf). Na prvním měřeném úseku ztráceli necelé čtyři vteřiny. V cíli to později bylo přesně +11.69.

Loni bronzový Movistar přišel o medailové naděje, když musel čekat při defektu Jonathana Castrovieja na výměnu kola. V cíli byli jeho jezdci klasifikováni na šesté pozici s více jak minutovou ztrátou.