Démare předčil ve finiši klasiky Binche-Chimay-Binche Zdeňka Štybara

nabor

Arnaud Démare vyhrál závod Binche-Chimay-Binche před druhým Zdeňkem Štybarem.

Binche-Chimay-Binche se jelo poprvé v roce 1911, ale letos se jel teprve 29. ročník. V roce 1996 jej vyhrála velká postava světové cyklistiky Frank Vandenbroucke a po jeho smrti v roce 2009 se tomuto závodu říká také Memoriál Franka Vandenbroucka. Před dvěma lety se do listiny vítězů zapsal i Zdeněk Štybar, a i když měl být letos lídrem Etixxu původně Boonen, nejvíce se vítězství přiblížil právě český jezdec.

Do úniku dne se dostala dvojice jezdců Lars Bak (Lotto Soudal) a Vegard Stake Laengen (IAM). Tito jezdci vydrželi před pelotonem takřka celý den a byli pohlceni cca 13 kilometrů před cílem. Následoval nástup Jense Debuscherreho (Lotto Soudal), na který zareagovali Fernando Gaviria (Etixx-QuickStep), Marco Marcato (Wanty-Groupe Gobert), Jempy Drucker (BMC), Oliver Naesen (IAM), Preben Van Hecke (Topsprot Vlaanderen-Baloise) a Huub Duijn (Roompot). Tento únik byl však neúspěšný.

Šest kilometrů před cílem se zkoušel sólově prosadit Kenneth Van Bilsen (Cofidis). Ovšem stále zrychlující peloton mu nedal šanci.

Poté již přišla bitva o pozice do závěrečného kilometru, který stoupal a navíc vedl po kostkách.

Právě zde vyrazil Greg Van Avermaet. Hned za jeho kolem číhal Zdeněk Štybar. Jakmile nastoupil Jurgen Roelandts, Štybar vyrazil za ním.

Přibližně šest set metrů před cílem již začal spurtovat Arnaud Démare, stíhán českým cyklistou. Tato dvojice se odtrhla od zbytku pole a bojovala o vítězství. Štybar již však nedokázal Démara předjet, a tak se musel spokojit se druhým místem.

[cyklostat id=“Binche-Chimay-Binche–Mmorial-Frank-Vandenbroucke“ etapa=“0″ rok=“2016″ nadpis=“Binche – Chimay – Binche 2016″]