Etapu vyhrál Lagutin, Quintana jde do celkového vedení

nabor

Dnes se zadařilo úniku, ze kterého byl nejúspěšnější Sergey Lagutin. Z celkových favoritů si nejlépe počínal Nairo Quintana, který se oblékl do červeného dresu lídra.

Zico Waeytens (Giant-Alpecin), Pieter Serry (Etixx-QuickStep), Axel Domont (AG2R La Mondiale), Sergey Lagutin and Jhonatan Restrepo (Katusha), Gatis Smukulis (Astana), Jacques Janse van Rensburg (Dimension Data), Mattia Cattaneo (Lampre-Merida), Loic Chetout (Cofidis), Scott Thwaits (Bora-Argon 18), a Perrig Quemeneur (Direct Energie), tak vypadalo složení dnešního úniku. Těmto jezdcům se poštěstilo bojovat o etapu.

Když zbývalo padesát kilometrů měl únik stále náskok přes deset minut, a tak bylo pravděpodobné, že se dočkáme překvapivého vítěze.

Společně přijeli pod poslední stoupání. Jako první nastoupil Waeytens, který doufal v to, že si vypracuje náskok ještě před prudkými pasážemi. Vydali se ho stíhat Smukulis a Restrepo.

Společně Waeytense dojeli, načež nastoupil Restrepo. Vzadu za ním se vytvořila skupinka pronásledovatelů, kterou táhl Axel Domont. Za ním byl Sergey Lagutin – Restrepův týmový kolega.

Následně nastoupil Perrig Quemeneur. Dojel Restrepa, ale Lagutin s Domontem měli stále pouze malou ztrátu.

Necelých 300 metrů před cílem Quemeneura dojeli a poté začal spurt o etapové prvenství. V něm byl úspěšnější Sergey Lagutin, který vyhrál svou první etapu na Grand Tour a zítra si také oblékne puntíkovaný trikot krále vrchařů.

Mezi favority pro celkové pořadí se strhl velký boj už pod stoupáním. Chris Froome s Leopoldem Königem měli ztrátu již na začátku. Froome poté skupinku vedenou jezdci Movistarem dojel a po chvíli nastoupil. Udržel se ho jen Quintana, který reagoval dalším nástupem, na který Froome nestačil. Quintana protnul pásku 25 sekund před Contadorem, který těsně před cílem odpadajícího Frooma předjel. Froome nakonec dojel společně s Pardillou a Valverdem o dalších osm sekund zpět, dalších devět pak ztratil Leopold König.

Quintana po dnešku vede o 19 sekund před Valverdem a 27 před Froomem. Čtvrtý Cháves se dnes trápil nejvíce a v celkovém pořadí zaostává o 57 sekund. Leopold König je již pátý, se ztrátou jedné minuty a šestnácti sekund.

[cyklostat id=“Vuelta-a-Espaa“ etapa=“8″ rok=“2016″ nadpis=“Vuelta 2016, pořadí 8. etapy“]