Den volna na dohled. V cestě velikán Lagos de Covadonga

nabor

Desátá etapa bude posledním článkem prvního závodního bloku Vuelty 2016. A může být i tím nejvýznamnějším.

Profil 10. etapy Vuelty 2016Na 188,7 kilometrů dlouhou štreku vyrazí peloton z Llugones, respektive Lugones – v závislosti na tom, zda preferujete asturijskou či španělskou verzi oficiálního názvu. Po 21 kilometrech si jezdci budou moci prohlédnout největší asturijské město Xixón (Gijón), načež podél pobřeží na východ dojedou do Ribadeselly. Tam zahnou a částečně po již projetých silnicích obepíšou nedokončenou osmičku, na níž je čeká prémie první kategorie Alto del Mirador del Fito (6,2 km, 7,8 %). V Arriondas (30 kilometrů před cílem) vjedou zase na nové cesty. Stoupání na Lagos de Covadonga začíná 12,2 km od cíle, má 7,2 % a jde o prémii zvláštní kategorie.

Dojezd 10. etapy Vuelty 2016 - Lagos de CovadongaCovadonžská jezera, jak lze název oblíbeného dojezdu Vuelty přeložit, se nalézají v pohoří Picos de Europa a stejnojmenném národním parku. Jde o jezera Enol a Ercina, jež letos navštíví závod za 33 let po dvacáté. Stoupání je arytmické, nejtěžší je finální rampa do 17,5 %, následuje však po sjezdu. Naposledy tu v roce 2014 vyhrál Przemysław Niemiec.

Pětka Quintana, Contador, Froome, Chaves, Valverde představuje sílu papírově nejschopnější ovládnout náročnou prémii. Mějme však na paměti, že v posledních letech tu top favorité přenechávali vždy slávu uprchlíkům a červeň hájící Etixx už předem ví, že neuhájí, proto asi nepojede pilu.

Nabízejí se tedy jména jako Dombrowski, Carthy, Fraile, Gesink, Machado, Van Garderen… Ani jeden z těchto závodníků nepředstavuje hrozbu pro celkové pořadí. Klíčové pro úspěch úniku může být Alto del Mirador del Fito, kde patrně bude na Movistaru udávat v případě zájmu o etapu tempo.

Start etapy ve 12:30. Přenosy od tří, dojezd po půl šesté. Svůj tip na etapu posílejte na Facebook.

1 komentář

  1. dobry den.vuelta je daleko zajimavejsi,neni to tak svazane taktikou sky atd.to uz rikam nekolik let.byvaly cyklista petr,dnes uz pouze popojizdejici veteran .pekny den.

Comments are closed.