David de la Cruz se dokázal po vítězné etapě dostat i do celkového vedení

nabor

Dnes znovu slavil únik. Nejvíce sil měl David de la Cruz, který dokázal kromě vítězné etapy najet i dostatečný náskok na Naira Quintanu a zítra poveze červený trikot.

Do úniku se vydali Simon Clarke (Cannondale-Drapac), Dylan Teuns (BMC), Alexandre Geniez (FDJ), Jan Bakelants (AG2R La Mondiale), De Gendt (Lotto-Soudal), David de la Cruz (Etixx-QuickStep), Luis Leon Sanchez (Astana), Moreno Moser (Cannondale-Drapac), Mathias Frank (IAM Cycling), Dries Devenyns (IAM Cycling), Bartosz Huzarski (Bora Argon 18), Pello Bilbao (Caja Rural).

Movistar si náskok úniku hlídal a vypadalo to, že tentokrát vyhraje jezdec z pelotonu. Jenže náskok se pohyboval okolo pěti minut a příliš neklesal a David de la Cruz ohrožoval i Naira Quintanu, jelikož před etapou měl náskok nižší než tři minuty.

Movistar tak rozjel velké tempo a i když to bylo pozdě na to aby dojel únik, stále to mohlo stačit na udržení červeného trikotu.

Vpředu se mezitím vzdálili ostatním z úniku David de la Cruz a Dries Devenyns. Zbytek úniku taktizoval, což nahrávalo právě této dvojici. Zanedlouho tak bylo jasné, že vítěz vzejde právě z těchto dvou jezdců. Asi 400 metrů před cílem nastoupil Španěl. Devenyns se v tom okakmžiku podíval dolů a není jasné zda měl technický problém. Jestli ano, tak ho okamžitě vyřešil a Davida de la Cruze stále mohl dojet. Ovšem ten byl v závěrečném stoupání silnější a připsal si životní úspěch.

V hlavní skupině zkoušel nastupovat Brambilla nebo Valverde. Na to zareagovali všichni favorité včetně Leopolda Königa. Takto dojeli do cíle a mezi favority se nevytvořily prakticky žádné rozestupy. Přijeli dvě minuty a padesát šest vteřin po vítězném de la Cruzovi a ten se tak zítra obleče i do červeného trikotu lídra.

[cyklostat id=“Vuelta-a-Espaa“ etapa=“9″ rok=“2016″ nadpis=“Vuelta 2016, pořadí 9. etapy“]