Úvod Muži Reportáže Etapu vyhrál De Gendt, celkově vede Quintana

Etapu vyhrál De Gendt, celkově vede Quintana

nabor

Thomas De Gent porazil v závěrečném stoupání svého společníka z úniku, smutného hrdinu dnešní etapy Pietera Weeninga a zvítězil tak v královské etapě závodu Kolem Katalánska. Do čela celkové klasifikace jde Nairo Quintana.

Do úniku se vydali Philippe Gilbert (BMC Racing), Imanol Erviti (Movistar), Ruben Plaza (Orica GreenEdge), De Gendt (Lotto Soudal), Laurens Ten Dam (Giant Alpecin), Kristijan Durasek (Lampre – Merida), Weening (Roompot), Boris Dron (Wanty), Alexey Tsatevich (Katusha), a Ben Swift (Team Sky). Po osmdesáti kilometrech si skupina vypracovala náskok přes deset minut a začala cítit šanci na úspěch.

Když měla i padesát kilometrů před cílem skupina přes sedm minut bylo nanejvýš pravděpodobné, že se bude radovat někdo z úniku. Jenže to už zaútočili Erviti a De Gent. Krátce na to se k nim začal dotahoval Pieter Weening, až se mu to 36 kilometrů před cílem podařilo. Tato trojice dobře spolupracovala a na zbytek úniku si vypracovala slušný náskok. První z této trojice nastoupil Erviti. Sám začal stoupat na cílové stoupání Port Ainé. Asi 17 kilometrů před cílem se k němu přihnal Pieter Weening. Erviti se ho krátce držel, ale pak již pokračoval Weening sám. Sám odjel prakticky celé stoupání, ale dlouhé kilometry v osamocení si na něm v závěru vybraly daň. Dva kilometry před cílem ho dojel Thomas De Gent a okamžitě mu ujel. De Gent zvítězil v etapě a Weeninga nakonec předjeli i jezdci z pelotonu a v etapě dojel až šestý.

V pelotonu se jelo o celkové pořadí. Nejprve nastoupil Wouter Poels. Stáhl se k němu jeho kolega z úniku Ben Swift, který mu několik kilometrů pomáhal. Poels pak pokračoval sám, ale byl dojet pelotonem 5 kilometrů před cílem. Po něm to zkoušeli Robert Gesink a Miguel López. I oni byli dostiženi. Pak nastoupil Tejay Van Garderen. Celkem rychle si vypracoval solidní náskok, což se nelíbilo Albertu Contadorovi, který za ním nastoupil. Na Garderena se dotáhl, ale s ním i celá skupina favoritů. Poté útočil Richie Porte. Portův útok byl rychle zlikvidován. Po Portovi přišel Quintana. Quintana razantně nastoupil a držel se ho pouze Contador. Quintana jel ostré tempo tak dlouho dokud španělského cyklistu neodpáral. Kolumbijec dojel druhý v etapě a posouvá se do celkového vedení. Ke Contadorovi se zatím dotáhl Richie Porte, který ho i v závěru těsně porazil. Tato dvojice na Quintanu ztratila 15 vteřin. V celkové klasifikaci ale Contador ztrácí pouze osm vteřin a ve hře jsou bonusy na rychlostních prémiích a jezdce čekají ještě dvě náročně středně horské etapy a jedna etapa rovinatá. Třetí celkově je Richie Porte. Ten ztrácí 17 vteřin.

https://www.youtube.com/watch?v=6tMoTCXEcHo

Pořadí etapy

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 4:52:04
2 Nairo Quintana (Kol) Movistar Team 0:01:08
3 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 0:01:23
4 Alberto Contador (Špa) Tinkoff Team
5 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:01:36
6 Pieter Weening (Niz) Roompot – Oranje Peloton
7 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha 0:01:41
8 Christopher Froome (Brit) Team Sky 0:01:45
9 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
10 Daniel Martin (Ir) Etixx – Quick-Step

Celkové pořadí

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Nairo Quintana (Kol) Movistar Team 19:01:43
2 Alberto Contador (Špa) Tinkoff Team 0:00:08
3 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 0:00:17
4 Daniel Martin (Ir) Etixx – Quick-Step 0:00:24
5 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:27
6 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:32
7 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha 0:00:42
8 Christopher Froome (Brit) Team Sky 0:00:46
9 Hugh Carthy (Brit) Caja Rural-Seguros RGA 0:01:01
10 Rigoberto Uran (Kol) Cannondale Pro Cycling 0:01:16

Nejnovější články

z Tour de France a dalších závodů WT
Kliknutím už mi nic neuteče!
Když se mi to nebude líbit, tak se kdykoliv odhlásím nebo snížím četnost zasílání.
close-link