Komu se podaří vyhrát slavnou E3? Štybar chce vylepšit své loňské druhé místo.

nabor

Loni zde zvítězil Geraint Thomas. Letos ho v závodě neuvidíme. Naopak druhý muž minulého ročníku Zdeněk Štybar startovat bude.

Základní fakta

Závod E3 Harelbeke je první belgická klasika v seriálu World Tour. První ročník se konal v roce 1958, tehdy zvítězil Armand Desmet. Závod má každoročně kolem 200 kilometrů a na trati je vždy hned několik sektorů pavés. Jsou zde i části slavného závodu Kolem Flander, který se tradičně koná o týden později. Nejvíce vítězství nasbíral Tom Boonen v letech 2004-2007 a 2012, kdy zde triumfoval celkem pětkrát.

Minulý ročník

V minulém ročníku jsme po všech sektorech pavés mohli vidět vpředu trojici jezdců. Gerainta Thomase a dále česko-slovenskou dvojici Zdeňka Štybara a Petera Sagana, který obhajoval vítězství z roku 2014. V momentě kdy nastupoval Geraint Thomas (cca 4km před cílem) byl na první pozici právě Sagan. Saganovi se nepodařilo zavěsit Thomasovi za zadní kolo a ten si vytvořil malý náskok. Okamžitě se za ním vydal Zdeněk Štybar, ale ani jemu se nepodařilo Thomase sjet. Thomas tak mohl slavit.

https://www.youtube.com/watch?v=xzPm8VNKHDw

Favorité

Favorité budou jezdci, kteří si umí poradit s dlážděnými úseky. Se silnou sestavou znovu přijíždí Etixx, který zde bude mít Zdeňka Štybara, Toma Boonena, Nikiho Terpstru, Stijna Vandenbergha, Yvese Lampaerta, Mattea Trentina (ten loni skončil třetí) a další. Dalším favoritem bude bezpochyby Peter Sagan, který zde bude usilovat o své první letošní vítězství. Dále pak Avermaet, Hagen, Kristoff, Vanmarcke, Stannard, Rowe, Boom nebo Jurgen Roelandts. Jenže největším adeptem na vítězství je asi Fabian Cancellara, který má ve své poslední sezóně úžasnou formu.