Edvald Boasson Hagen zůstává v Dimension Data


Je za námi další období, kdy týmy mohly přivádět nové jezdce, či podepisovat stávající. Činila se sestava Dimension Data, akční byl také Cofidis a pro příští rok má působiště i Wout Van Aert.

Podpisy v Dimension Data

Jak je řečeno v titulku, spekulace o odchodu skvělého Nora Edvalda Boassona Hagena nebyly potvrzeny. Boasson Hagen prodloužil smlouvu u stávajícího zaměstnavatele. Není jediný, novou smlouvu dostal i Reinardt Janse van Rensburg. Skvělými výkony na Vueltě si o další spolupráci s týmem řekl i vítěz dvou etap Ben King.

Ben King - vítěz 9. etapy Vuelty 2018
Ben King

Největší hvězda Cofidisu prodloužila

Vítěz spurterské etapy na Vueltě Nacer Bouhanni, navzdory všem očekáváním zůstane v prokontinentálním francouzském týmu i v budoucnosti. V jedné z etap se Bouhanni údajně pohádal a následně i popral se svým týmovým ředitelem. Oba spekulace dementovali a Bouhanni se hned další den radoval z výhry. Cofidis zároveň z Katushy-Alpecin přivede mladíka Marca Mathise.

Nacer Bouhanni
Nacer Bouhanni

Týmy Roompot a Véranda’s Willems se spojí

Nizozemský Roompot-Nederandse Looterij a Belgický Véranda’s Willems-Crelan se od příštího roku sloučí do jedné sestavy. Tým bude sázet především na mistra světa v cyklokrosu Wouta Van Aerta. Ten se ovšem nechal slyšet, že z pokračování v tomto týmu není příliš nadšený. Od příštího roku tak budeme tento talent a klenot belgické cyklistiky vídat v týmu s názvem Roompot-Crelan.

Romain Bardet, Wout Van Aert
Wout Van Aert a Romain Bardet (AG2R)

Bora-hansgrohe získala dva kvalitní jezdce

Tým Bora-hansgrohe přivádí do svých řad dva zkušené závodníky a klasikáře. Prvním z nich je Oscar Gatto z Astany,  jehož spojení s Borou jsme již otiskli. Druhým závodníkem je Jean-Pierre Drucker z BMC, o kterém jsme nedávno napsali, že by mohl zůstat u BMC k ruce Gregovi Van Avermaetovi. Nyní budou oba v rolích domestiků Petera Sagana na jarních klasikách.

Jean-Pierre Drucker

Přestupy ve zkratce

Enrico Battaglin mění tým LottoNL-Jumbo za Katushu-Alpecin. Stejný tým získal i portugalský talent Rubena Guerreira z Treku-Segafredo. Sestava Lotta Soudal získala pro Caleba Ewana jeho zkušeného rozjížděče Rogera Klugeho z Mitcheltonu-Scott.

Enrico Battaglin