Druhou etapu Tour of the Alps vyhrál Miguel Ángel López, do vedení jde Sosa

nabor

Vítězství ve druhé etapě Tour of the Alps oslavil Miguel Ángel López. Do celkového vedení jde teprve dvacetiletý Kolumbijec Ivan Ramiro Sosa.

Dnešní únik zformovali Quentin Jauregui (AG2R La Mondiale), Jacopo Mosca (Wilier Triestina-Selle Italia), Stephen Rabitsch (Team Felbermayr Simplon), Oscar Rodriguez (Euskadi-Murias), Marco Frapporti (Androni Giocattoli) a Omer Goldstein (Israel Cycling Academy). Taktovku nejprve převzal tým vedoucího závodníka Pella Bilbaa – Astana. Následně však začala udávat tempo pelotonu podobně jako včera Groupama-FDJ.

Celá etapa vrcholila stoupáním Alpe di Pampeago, které měřilo necelých osm kilometrů. Ještě před začátkem tohoto stoupání, začínali z úniku odpadat první závodníci. Hned v úvodu kopce pak zaútočil Quentin Jauregui. Francouz bojoval osamoceně proti celému pelotonu, ale nakonec byl dojet pět kilometrů před cílem.

V jednu chvíli se peloton rozdělil na dvě skupiny a v té zadní zůstal i Chris Froome společně se svým celým týmem. Jednalo se zřejmě jen o chvilkovou nepozornost a zanedlouho se britská stáj i se svým lídrem dostala do čela a rozjela velice ostré tempo. Problémy začali mít i Fabio Aru či vítěz první etapy Pello Bilbao.

Následoval útok ze strany Jana Hirta a k němu se přidal Riccardo Zoidl. Tato dvojice si však vytvořila pouze malý náskok a Hirt se zanedlouho začal ohlížet po svém lídrovi – Miguelu Ángelu Lópezovi. Následně však vyrazil Froome. Brit akceleroval hned dvakrát krátce po sobě, ale hned čtveřice závodníků se ho dokázala udržet – Pinot, López, Sosa a Pozzovivo. Pozzovivo vyrazil krátce poté, ale tento nástup si ostatní pohlídali.

Ke skupině se začali rychle přibližovat Hirt s Cicconem. Dokázali se dostat do čela, ale hned poté začal boj o etapu a do toho se již ani Hirt ani Ciccone zapojit nedokázali.

Jako první začal spurtovat Froome. Brit to nejspíše zkusil až příliš brzy. Krátce poté po něm vyrazil López, který si do závěru schoval nejvíce sil a v etapě zvítězil. Ve stejném čase však dokázali do cíle dorazit Pinot se Sosou. Právě Sosa, který skončil třetí i v první etapě, se tak dostal do celkového vedení.

Froome dorazil o čtyři sekundy později a čtvrtém místě, další tři sekundy ztratil Pozzovivo. Jan Hirt nakonec dokončil etapu jako sedmý s dvacetisekundovou ztrátou na vítěze. V celkovém pořadí patří českému jezdci stejná příčka, za vedoucím Sosou zaostává po dnešku o 36 sekund.

Pořadí etapy

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Miguel Angel Lopez (Kol) Astana Pro Team 3:55:30
2 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
3 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Kol) Androni Giocattoli-Sidermec
4 Christopher Froome (Brit) Team Sky 0:00:04
5 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida 0:00:07
6 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF 0:00:14
7 Jan Hirt (ČR) Astana Pro Team 0:00:20
8 Ben O’Connor (Aus) Dimension Data 0:00:27
9 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy 0:00:31
10 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:00:34

Celkové pořadí

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Kol) Androni Giocattoli-Sidermec 7:22:09
2 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ 0:00:06
3 Miguel Angel Lopez (Kol) Astana Pro Team
4 Christopher Froome (Brit) Team Sky 0:00:16
5 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida 0:00:19
6 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF 0:00:26
7 Jan Hirt (ČR) Astana Pro Team 0:00:36
8 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy 0:00:43
9 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:00:50
10 Pello Bilbao (Špa) Astana Pro Team 0:01:17