Ben O´Connor vyhrál 3. etapu v Alpách, Schlegel na skvělém 10. místě

nabor

Mladík ve službách týmu Dimension Data Ben O´Connor triumfoval ve 3. etapě závodu Tour of the Alps. Druhé místo a zároveň vedení v závodě převzal Thibaut Pinot (Groupama-FDJ). Třetí do cíle dojel Domenico Pozzovivo (Bahrain-Merida). Skvělý výkon dnes předvedl Michal Schlegel (CCC Sprandi Polkowice), který se udržel s favority až do cíle a dojel na 10. místě.

První polovina etapy vedla po rovině, ale druhá půlka etapy nabídla velkou show na kopcích Passo della Mendola a Passo Palade.

Právě na Mendole přišel útok O´Connora. S ním odjeli i Pinot a Pozzovivo a před hlavním polem si vybudovali minutový náskok. V pelotonu je začali stíhat týmy Sky a Astana. Kenny Elissonde (Sky) se usadil na čele a dokázal přiblížit skupinu favoritů k Pinotovi, Pozzovivovi a O´Connorovi. Když byl odstup 20 sekund, zbyli s Froomem jen Miguel Ángel López, Luis Léon Sánchez (oba Astana), lídr závodu Ivan Sosa (Androni Giocattoli), George Bennett (LottoNL-Jumbo), Alexander Geniez (AG2R), Manuel Senni (Bardiani-CSF) a také Michal Schlegel.

Pinot měl v čelní trojici problémy, zatímco Chris Froome útočil na své soupeře ve snaze se přiblížit k čelu závodu. Svými útoky zkušený Brit odrovnal Sosu, který už nestačil vysokému tempu.

Nakonec došlo ke spojení skupin a na rovině před cílem přišel útok dvaadvacetiletého O´Connora. Zkoušel ho stíhat Froome, ale neúspěšně a O´Connor si dojel pro výhru. Do problémů se v závěru dostal i López, který ze skupinky odpadl a ztratil drahocené vteřinky.

Michal Schlegel předvedl skvělý výkon, dojel s hlavními favority na 10. místě a v celkovém hodnocení se vyhoupl už na 11. místo, hned za Jana Hirta (Astana), který dnes byl v cíli na 33. pozici a propadl se o tři místa. Daniel Turek (Israel Cycling Academy) dojel do cíle na 91. místě a František Sísr (CCC Sprandi Polkowice) na místě 121.

Pořadí etapy

Pořadí Jméno – Tým Čas
1. Ben O’Connor – Dimension Data 3:30:05
2. Thibaut Pinot – Groupama-FDJ + 0:05
3. Domenico Pozzovivo – Bahrain-Merida  ,,
4. George Bennett – LottoNL-Jumbo  ,,
5. Luis León Sánchez – Astana  ,,
6. Chris Froome – Sky  ,,
7. Fabio Aru – UAE Team Emirates  ,,
8. Manuel Senni – Bardiani-CSF  ,,
9. Alexandre Geniez – AG2R  ,,
10. Michal Schlegel – CCC Sprandi Polkowice  ,,
33. Jan Hirt – Astana + 1:24
91. Daniel Turek – Israel Cycling Academy + 19:11
121. František Sísr – CCC Sprandi Polkowice ,,

Celkové pořadí

Pořadí Jméno – Tým Čas
1. Thibaut Pinot – Groupama-FDJ 10:52:19
2. Domenico Pozzovivo – Bahrain-Merida + 0:15
3. Miguel Angel Lopez – Astana  ,,
4. Chris Froome – Team Sky + 0:16
5. Fabio Aru – UAE Team Emirates + 0:50
6. George Bennett – LottoNL-Jumbo + 1:21
7. Luis León Sánchez – Astana + 1:27
8. Ben O’Connor – Dimension Data + 1:36
9. Giulio Ciccone – Bardiani CSF + 1:45
10. Jan Hirt – Astana + 1:55
11. Michal Schlegel – CCC Sprandi Polkowice + 1:58
96. Daniel Turek – Israel Cycling Academy + 39:58
105. František Sísr – CCC Sprandi Polkowice + 41:25