Druhou etapu na UAE Tour vyhrál Mark Cavendish! Philipsen zůstává ve vedení

nabor

Mark Cavendish (Quick-Step Alpha Vinyl) znovu dokázal, že ještě nepatří do starého železa a vyhrál druhou etapu UAE Tour. V závěru porazil průběžného lídra Jaspera Philipsena (Alpecin-Fénix) a Pascala Ackermanna (UAE Team Emirates).

I druhá etapa UAE Tour byla určena spurterům. Na závodníky čekalo 174 kilometrů mezi Hudayriyat Island Abu Dhabi Breakwater. Ač bylo větrno, k žádnému dělení nakonec nedošlo, a tak většinu etapy před balíkem jela trojice Gazprom-RusVelo Michael Kukrle, Pavel Kochetkov a Dmitry Strakhov.

Všichni tři se do hlavního pole vrátili více jak třicet kilometrů před cílem. Od té doby závodníci vyčkávali do posledních kilometrů, kde se rozhořela bitva o pozice do finálového spurtu. Na široké silnici se do čela tlačilo mnoho týmů, z čehož se stal velký chaos a jednotliví jezdci se mísili.

Dva kilometry se na čele objevila kompletní sedmička BikeExchange-Jayco. Po druhé straně vozovky peloton vezli jezdci Israele. Ale spurt to byl znovu velmi neuspořádaný. V posledním kilometru taktovku převzali jezdci Bory a Groupamy-FDJ. Ale nebyl to žádný z těchto týmů, který se mohl radovat.

Dnes si skulinku našel Mark Cavendish a spustil delší spurt. Na ten reagoval lídr závodu Jasper Philipsen a s Cavendishem si zopakoval souboje z Tour de France 2021. Se stejným výsledkem, tedy Cavendish první a Philipsen druhý. Pro třetí místo si přijel Pascal Ackermann.

Michael Kukrle se díky účasti v úniku dostal na 8. místo průběžného pořadí.

<iframe src=“https://www.procyclingstats.com/widgets/result.php?h=33a5f5727829b88048f81a2ce940e27e9d1f11af“ width=“520″ height=“320″></iframe>

Zdroj obrázku:
ProCyclingStats (2022): UAE Tour stage 2, https://www.procyclingstats.com/race/uae-tour/2022/stage-2 (21. 2. 2022)