Časovku na UAE Tour vyhrál Stefan Bissegger a oblékl i červený dres

Rovinatou časovku v délce 9 km na UAE Tour si podmanil Steffan Bissegger (EF Education-Easy Post). O 7 sekund za ním skončil velký favorit Filippo Ganna (Ineos Grenadiers) a o 14 sekund zpět zůstal Tom Dumoulin (Jumbo-Visma) na třetím místě.

Čtvrtý ročník sedmi etapového závodu UAE Tour pokračoval kratičkou individuální časovkou. Bissegger stanovil svůj vítězný čas 9:43 min. už na začátku startovního pole. Z křesla pro průběžného lídra vystrnadil Mikkela Bjerga (UAE Emirates Team). Mezi tyto jezdce se pak vklínil João Almeida (UAE) časem 10:05. Filippo Ganna ztrácel již na mezičase na Bisseggera jednu sekundu, ale v druhé polovině trati ještě zpomalil a v cíli se zařadil na druhé místo časem 9:50.

Král časovek Tadej Pogačar byl na mezičase překvapivě až čtvrtý a v cíli průběžně třetí časem 10:01. Pak ovšem vystartoval znovuzrozený Tom Dumoulin a překonal Pogačara jak na mezičase, tak v cíli, a to časem 9:57. Celkový lídr před dnešní etapou Jasper Philipsen (Quick-Step Alpha Vinyl) skončil desátý se ztrátou 28 vteřin, spadl celkově na třetí místo a musel tak červený dres odevzdat Stefanu Bisseggerovi. Průběžně druhý v celkové klasifikaci je Filippo Ganna.

Z očekávaných favoritů na celkové pořadí najel dnes Tadej Pogačar 11 sekund na Adama Yatese (Ineos) a 7 sekund na Aleksandra Vlasova (Bora-hansgrohe). Jan Hirt (Intermarché-Wanty-Gobert), čerstvý vítěz Kolem Ománu, ztrácí na Pogačara 43 vteřin.