Druhá etapa a žlutý trikot pro Madse Pedersena


Mads Pedersen zvládl závěr 2. etapy Paříž-Nice a posouvá se do žlutého trikotu. Tadej Pogačar získal dalších 6 bonusových sekund a celkově je druhý.

Hrdina včerejší etapy Jonas Gregaard (Uno-X), kdy strávil většinu dne před pelotonem společně s Paulem Ourselinem, se rozhodl, že si tento kousek zopakuje i ve 2. etapě. Tentokrát se k němu nepřidal nikdo další, takže Dána čekaly dlouhé kilometry v osamocení.

Ačkoliv etapové prvenství bylo více než nepravděpodobné, Gregaardův hlavní cíl byl zisk vrchařského trikotu. Na trase totiž byly umístěny 2 vrchařské prémie, jejichž zisk znamenal pro Gregaarda zisk 6 bodů. To mu bohatě stačilo, aby v cenném trikotu pro nejlepšího vrchaře vyjel zítra on. Následně zvolnil a vrátil se zpět do pelotonu.

Zbývajících 60 kilometrů rozhodně nebylo jednoduchých. Peloton se nevyhnul několika pádům nebo ostrému větru. Nakonec však vše stejně jako včera směřovalo k hromadnému spurtu.

13 kilometrů před cílem byla umístěna sprinterská prémie. 6 bonusových sekund měl stejně jako včera vyhlédnutých Tadej Pogačar. Tým UAE mu připravil dobrou pozici, kterou Slovinec znovu využil. Celkově tak získal již 12 sekund k dobru.

Závěrečný sprint narušil kruhový objezd, který byl umístěn v posledním kilometru. Společně s pádem několika jezdců zcela rozhodil některé sprinterské týmy. O etapu tak nakonec nezabojovali včerejší vítěz Tim Merlier nebo Arnaud De Lie.

Danny van Poppel se snažil v závěru připravit pozici pro Sama Bennetta, nicméně v závěru byl až příliš rychlý a svého kapitána ztratil. Podstatně lépe připravil pozici tým Trek pro Madse Pedersena. Dán musel začít sprintovat poměrně brzy, ale přesto byl velice blízko výhře.

Jedinou jeho konkurencí byl nakonec Olav Kooij, který jel schovaný za zadním kolem Pedersena. Kooij byl v závěru hodně rychlý, ale na vítězství to nestačilo. Mads Pedersen tu tak stejně jako loni získal etapové prvenství.

Celkově se posunul do žlutého trikotu. Jen 2 sekundy za ním je Tadej Pogačar.

Zítra je na programu týmová časovka na 32 kilometrů.


Zdroj fotografie: Getty Images