Diego Ulissi ovládl klasiku GP de Montreal

nabor

Ital Diego Ulissi (UAE Team Emirates) vyhrál klasiku GP de Montreal. Ve spurtu pokořil Jesúse Herradu (Movistar) a Toma-Jelte Slagtera (Cannondale-Drapac). Petr Vakoč (Quick-Step Floors) dojel na skvělém 13. místě a Roman Kreuziger (ORICA-Scott) byl na 27. pozici.

Tímto závodem se kariéra uzavřela pro dvě velké postavy cyklistiky. Zatímco ve Španělsku se loučil Alberto Contador, zde se loučili Tyler Farrar (Dimension Data) a Manuel Quinziato (BMC).

Hned v úvodu závodu se oddělili dva domácí borci Benjamin Perry (Israel Cycling Academy) a mistr Kanady Matteo Dal-Cin (Rally Cycling/dnes výběr Kanady). Brzy se jim podařilo vypracovat náskok nad 5 minut, ale poté se na čele usadil tým Cannondale-Drapac, který je motivován ziskem nového titulního sponzora pro příští rok – společnost EF tým zachránila.

60 kilometrů před cílem zaútočil Ian Boswell (Sky), ke kterému se připojil Natnael Berhane (Dimension Data). Posléze se k nim připojili i Michael Albasini (ORICA-Scott) a Edward Ravasi (UAE Team Emirates), ale nepovedlo se jim dostatečně odjet od pelotonu. Zkoušel se k nim přidat i Antoine Duschene (Direct Energie), ale nikomu se nepodařilo odjet a postupně byli všichni uprchlíci pohlceni.

To zbývalo asi 40 kilometrů do cíle a na čele už jela Bora-hansgrohe pro Petra Sagana. Následoval útok! Guillaume Bovin (Israel Cycling Academy) si vypracoval  drobný náskok. Brzy ho doskočil Alberto Bettiol (Cannondale-Drapac). Nová posila týmu BMC se brzy na čele osamostatnila, zatímco k Bovinovi se připojila sedmička Dylan Teuns, Danilo Wyss (oba BMC), Lukas Pöstlberger (Bora-hansgrohe), Gianluca Brambilla (Quick-Step Floors), Roman Kreuziger, Mathias Frank (AG2R), Enrico Gasparotto (Bahrain-Merida) a Valerio Conti (UAE Team Emirates).

Tato devítka doskočila Bettiola a na čele jelo deset borců s malým náskokem na balík. Dva okruhy před cílem byla tato skupina pohlcena.

Další útok vyprovokoval Jan Bakelants (AG2R). Za ním vyrazilo 15 závodníků a Bakelantse pohltili. Vytvořila se tak skupina, kde byli Bakelants, Brambilla, Ulissi, Slagter, Herrada, Frank, Albasini, Teuns, Pöstelberger, Janež Brajkovič (Bahrain-Merida), Simon Geschke (Sunweb), Simone Petilli (UAE Team Emirates), Bauke Mollema (Trek-Segafredo), Tony Gallopin (Lotto Soudal), Jack Bauer (Quick-Step Floors) a Peter Kennaugh (Sky).

Z pelotonu zaútočil Sergio Henao (Sky). Ve stejnou chvíli ale na čele skupinu trhal Bauke Mollema. S ním se udrželi pouze Gallopin, Slagter, Ulissi, Herrada a Bakelants.

5 kilometrů před cílem se z balíku zvedl Peter Sagan. Za ním okamžitě vyrazili i Greg Van Avermaet (BMC) a Tim Wellens (Lotto Soudal).

1,5 kilometru před cílem zaútočil Tony Gallopin, ale nedokázal definitivně utrhnout své soupeře a v následném spurtu triumfoval největší rychlík ze skupiny – Diego Ulissi. Druhé místo zbylo na Jesúse Herradu a třetí finišoval Tom-Jelte Slagter.