Diego Rosa vítězem Coppi e Bartali

Ve čtvrtek 22.3. začal etapový závod na počest dvou nejslavnějších italských závodníků.
Fasta Coppiho a Gina Bartaliho. Na startu bylo i šest World Tour týmů. Team Sky, EF Education First-Drapac, Cannondale, Mitchelton-Scott, LottoNL-Jumbo, Movistar a Trek-Segafredo.

První etapu pro sebe rozhodl vcelku nečekaně Holanďan Pascal Eenkhoorn z LottoNL- Jumbo. Šlo o jeho první profesionální vítězství a terminologií převzatou z motoristických sportů se dá říct, že vyhrál téměř stylem start – cíl. Již na 12. kilometru se vytvořil únik dne ve kterém byl i pozdější vítěz etapy. Peloton hrubě podcenil únik a finišoval, tak až 67 sekund za dvojicí Eenkhoorn, Lawson Craddock (EF Education First-Drapac). Nejrychlejší z balíku byl Davide Ballerini (Androni – Sidermec – Bottecchia).

V podvečer téhož dne se jela i týmová časovka. Tu ovládl britský Sky 10 sekund před CCC Sprandi Polkowice a Mitchelton-Scott. LottoNL-Jumbo zmeškal jen o další dvě vteřiny, Pascal Eenkhoorn tak bez problémů uhájil trikot lídra závodu.

Ten už se mu nepodařilo udržet další den v kopcovité etapě, ve které dokonce při jednom ze sjezdů spadnul. Tři okruhy přes 4.7 km dlouhé stoupání s více jak sedmi procenty vyselektovaly nejsilnější jezdce z pelotonu. První v cíli byl jezdec Trek-Segafredo Bauke Mollema o dvě sekundy za ním italská dvojice Diego Rosa (Sky) a Giulio Ciccone (Bardiani CSF). Díky lepší týmové časovce se do celkového vedení dostal Diego Rosa.

Třetí den byla na pořadu rovinatá etapa s kilometráži přes 170 km. Peloton si tentokrát dokázal pohlídat únik dne. Nejrychlejší ve spurtu byl Christopher Lawless (Sky), druhý byl Paolo Tóto (Sangemini – MG.Kvis) a bronzový Lorenzo Rota z Bardiani CSF. V balíku však došlo k dělení, to zachytili oba jezdci na prvních dvou příčkách v celkovém hodnocení, tedy Rosa a Mollema, ale Koen Bouwman (LottoNL – Jumbo) dojel v druhém balíku a ztratil přes minutu času. Bronzovou příčku po něm převzal mladý Kolumbijec Carapaz Richard (Movistar).

Poslední etapa byla časovkou jednotlivců na 12.5 km. V té se Diegu Rosovi povedlo navýšit náskok na Mollemu o 14 vteřin. Celkové pořadí na pódiových příčkách tedy zůstalo neměnné. Nejrychlejší mužem byl Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice), ten prolétl cílem v čase o 27 vteřin rychlejším než druhý Diego Rosa, o další 4 vteřiny strávil na trati více Victor De La Parte z Movistaru.