nabor

Nejdelší závod sezóny Milán – San Remo vyhrál John Degenkolb, který dokázal využít neuvěřitelně dlouhý sprint obhájce titulu Alexandera Kristoffa.

Dnešní únik zahrnoval 11 závodníků. Těmi byli Jan Bárta (Bora-Argon 18), Sebastian Molano (Colombia), Maarten Tjallingii (LottoNL-Jumbo), Andrea Peron (Novo Nordisk), Stefano Pirazzi (CSF Bardiani), Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice), Matteo Bono (Lampre-Merida), Serge Pauwels (MTN-Qhubeka), Julien Berard (Ag2r-La Mondiale), Tiziano Dall’Antonia (Androni Giocattoli) a Marco Frapporti (Androni Giocattoli).

Když se únik chýlil ke konci, na čele pelotonu byl v tu chvíli tým Sky. Pak však jeden z nich upadl a způsobil pád, který nejhůře odnesl Christopher Juul-Jensen (Tinkoff – Saxo), kterému z hlavy tekla krev. Ovšem před pelotonem se díky tomu vytvořila skupinka Luke Rowe, Geraint Thomas a Ben Swift (všichni Sky). Ti dokázali ujíždět a dojížděli uprchlýky. Ovšem peloton věděl, že tito závodníci jsou nebezpeční a rychle je stáhl.

Při stoupání na Capo Berta začali útočit jezdci BMC. Nejdříve Dillier a po něm Van Avermaet, což bylo opravdové riziko. Proto za ním vyrazil i Zdeněk Štybar a nenechal mu výrazný odstup od pelotonu, kde hájil Marka Cavendishe.

Po sjezdu se dopředu vydal Daniel Oss (BMC) a za ním vyrazil Geraint Thomas (Sky), který dnes jel výborně. a v posledním stoupání dne ujel i Ossovi, ale to mu bylo málo platné, protože za ním už spěchal peloton. Ze sjezdu zkusil zaútočit Greg Van Avermaet (BMC) i Peter Sagan (Tinkoff – Saxo).

Velkou šanci na Český úspěch držel dlouho Zdeněk Štybar, který ještě těsně před závodem tvrdil, že má velkou formu a na závod se těší. Ale zhruba v prostředku pelotonu se k zemi poroučeli jak Štybar, tak Kwiatkowski, Gilbert a další.

Ve sjezdu se na čele držel i Luca Paolina s Alexandrem Kristoffem. Paolini odvedl skvělou práci a do spurtu vjížděl Kristoff na nejlepší pozici. Nor však vsadil na extrémně dlouhý sprint a neúmyslně tak vytvořil „rozjížděče“ Degenkolbovi, který si počkal a Kristoffa předjel. Třetí dojel Michael Matthews a čtvrtý Peter Sagan.

Top 10
Milán – San Remo Jezdec Tým čas
1 John Degenkolb Giant – Alpecin 6.46.16
2 Alexander Kristoff Team Katusha ,,
3 Michael Matthews Orica GreenEDGE ,,
4 Peter Sagan Tinkoff – Saxo ,,
5 Niccolo Bonifazio Lampre – Merida ,,
6 Nacer Bouhanni Cofidis ,,
7 Fabian Cancellara Trek Factory Racing ,,
8 Davide Cimolai Lampre – Merida ,,
9 Tony Gallopin Lotto Soudal ,,
10 Edvald Boasson Hagen MTN – Qhubeka ,,