nabor

19. červenec nepatří na Tour de France jen mužské časovce. Ještě před ní se na totožném profilu představí ty nejlepší profesionální cyklistky, kterým před pár dny skončilo Giro. Ve startovní listině ani letos nechybí Nikola Nosková.

La Course si už vyzkoušela různé formáty. Městské kritérium v Paříži. Výjezd na Izoard doplněný stíhačkou v Marseille. I loňský alpský test se závěrečnými kilometry převážně z kopce, jakkoli to bylo krátké stoupání v závěru, jež se ukázalo být rozhodujícím. Úsilí šéfa Mezinárodní cyklistické unie Davida Lappartienta o prosazení desetidenní ženské Tour de France po vzoru Gira nebylo zatím úspěšné a tak La Course zůstává pro cyklistky doplňkem italského středobodu jejich sezóny.

Beaumont Palace - Pau - okolí trasy La Course by Le Tour de France 2019
Beaumont Palace

Tentokrát je na ně nachystáno necelých pět okruhů jižně od Pau. Začne se pár kroků od historického kongresového centra Beaumont Palace neutralizovanou zónou. Stabilními součástmi trasy bude výjezd nad národní hřebčín v Gelos (1,1 km, 7,8 % – zde je umístěn rovněž ostrý start), krátký prudký sjezd v Medout a následné stoupání na Côte d’Esquillot (1,1 km, 6,8 %), z nějž bude do cíle zbývat 11,5 kilometrů. V závěru jezdkyně nemine krátká 17procentní stěna na Rue Mulot. Dojezd najdeme na Place de Verdune ve stínu kasáren Bernadotte, pojmenovaných dle někdejšího francouzského ministra války.

Profil La Course by Le Tour de France 2019 (Pau)Všechny předchozí šampiónky jsou na startu. Zatímco Australanka Chloe Hosking (č. 51) neprožívá nejlepší sezónu a přijíždí na koni černé barvy, nizozemská síla zůstává obrovská. Číslo 1: dvojnásobná vítězka Annemiek van Vleuten, do kopce neporazitelná, růžová z Gira, kde na Lago di Cancano nadělila soupeřkám tři minuty. Číslo 11: Anna van der Breggen, mistryně světa, na Giru druhá. Číslo 21: Marianne Vos, rychlá jako blesk, z Gira veze čtyři etapové zářezy.

Nechybí ani další hvězdy země větrných mlýnů Lucinda Brand (71) a Demi Vollering (131). Ty doplní Polka Kasia Niewiadoma (41) či Britka Lizzie Deignan (101). Ashleigh Moolman (25) a Amanda Spratt (5) budou alternativami CCC – Liv, respektive Mitchelton Scott. Neoficiální mistryně světa v poskytování rozhovorů Cecilie Uttrup Ludwig (31) pak bude mít v týmu Bigla k ruce i Nikolu Noskovou (35), jež po hororech loňska přijíždí obhájit 12. místo. Mimochodem – pár zajímavých tváří dorazilo do Francie také z Tour de Feminin, namátkou Séverine Eraud (193) a Brodie Chapman (91), obě top 5 českošvýcarské bodovací soutěže.

La Course by Le Tour de France 2019 začíná v pátek v 9:20. Přenos Eurosportu startuje po desáté a setrvá samozřejmě až k dojezdu, který je odhadován na 12:36. Více než hodinovou pauzu posléze vystřídá 13. etapa Tour de France.