Bojovník a smolař 12. etapy: Trentin vs. Nizzolo


Je ze námi 12. etapa Tour de France a i dnes vám přinášíme rubriku Bojovník a smolaři. Červená čísla za dnešní etapu vybojoval Matteo Trentin. Za největšího smolaře jsme vybrali Giacoma Nizzola.

Bojovník dne – Matteo Trentin (Mitchelton-Scott)

Mistr Evropy si dnes naskočil do úniku a předvedl fenomenální výkon. Jako jeden ze spurterů, který se prezentoval na čele si z nich vedl nejlépe. S vrchaři přejel Col de Peyresourde a ve sjezdu dokonce soupeřům ujel. V druhém stoupání Hourquette d’Ancizan dokonce dojel papírově silnějšího vrchaře Simona Clarka a pak se vlastně celé stoupání držel s těmi nejsilnějšími vrchaři.

Smolař dne Giacomo Nizzolo (Dimension Data)

Italský rychlík včera v etapě spadl, ale dnes se postavil na start a zkusil pokračovat v závodě. Bohužel pro něj i tým Dimension Data to nešlo a zhruba v polovině dnešní etapy musel ze své první Tour de France odstoupit. Nizzolo měl problém dokonce vyháknout tretru a musel si pomoci rukou.

Zdroj obrázku: Cyclingnews (©2019): Tour de France: Simon Yates wins stage 12, http://www.cyclingnews.com/tour-de-france/stage-12/results/ (18. 7. 2019)