Další díl zelené bitvy uvidí Bergerac

nabor

Po odstoupení Démara je Kittel mezi spurtery jasným lídrem. Matthews však v neděli zabodoval a nespí ani Greipel s Kristoffem. Příblíží se dnes?

10. etapa profil Tour de France 2017Z východu Francie se Tour přesunula na jihozápad do Dordogne, kde strávili cyklisté volný den. Department je pojmenovaný po řece, která jím protéká a utváří zde malebnou krajinu, do níž láká turisty více než 1500 hradů. Ze startovního Périgueux, které je prefekturou (správním centrem) Dordogne, vyrazí peloton oblouky k jihovýchodu. Posledních 80 kilometrů pak stráví právě při řece Dordogne a zatímco budou k západu sjížděni uprchlíci, helikoptéry budou působit na srdce budoucích návštěvníků regionu.

V příjemném letním počasí a převážně protivětru kolem 10 km/h by se měli mít čas rozhlédnout i cyklisté. Ani jedna z dnešních „čtyřek“ je zvlášť neotestuje, ačkoli ta druhá nabídne vcelku drahý bodík (2,1 km, 5,6 %). Finiš bude přiměřeně technický. Přejezd řeky Dordogne bude předehrou pro poslední kilometr, na němž přijde obrat o 180 ° rozdělená do dvou pravoúhlých zatáček. Cílová rovinka na Allée Lucien Videau nepatří k nejširším.

Favorit číslo 1? I bez Trentina, který nestihl v neděli časový limit, Marcel Kittel (s 212 body vede bodovací soutěž). Kompletní zůstává Lotto Soudal Andrého Greipela (3., 130 b.) a „Gorila“ bude chtít vyrovnat skóre etapových výher s Kittelem na 12:12. Ztráty nepočítá ani Katusha Alexandera Kristoffa (4., 113 b.), který stále nemá jistou smlouvu na příští rok.

Právě to však motivuje Groenewegena, Bouhanniho či McLaye k ještě většímu úsilí. Představení ze sedmé etapy se pokusí zopakovat i bez Renshawa Boasson Hagen. Překvapit rovináře chtějí zatím velmi konzistentní Matthews (2., 160 b.) a Degenkolb, který je už zase v kondici. Neodepisujme ani Colbrelliho (se 73 body uzavírá top 5), Seliga, ex-Démarova Cimolaie či duo Direct Énergie Petit – Boudat.

Desátá etapa Tour de France 2017 začíná ve 13:10 a spolu s tím i její první přenosy. Patrně jen drobná skupina uprchlíků vyrazí vpřed asi v 13:25 a dojezd je očekáván kolem 17:30.

Kdo vyhraje dnešní etapu? Tipněte si v soutěži na našem Facebooku.