Cyklistický ráj bolesti. Druhou etapu obstará týmový chronometr

nabor

Hned během prvního víkendu si Tour odškrtne přes polovinu celkové porce časovek. Lehce zvlněným městským terénem zamíří postupně všech 22 stájí k bruselskému Atomiu. Čeká nás odpoledne elegance, kterou však z duše nenávidí i řada mistrů řemesla.

Druhá etapa se celá vejde na území Bruselského regionu, který sestává z celkem 19 měst včetně belgické metropole. Startovat se bude od Královského paláce a nejprve se pojede na východ do rozsáhlé odpočinkové zóny, jíž zbožňují lidé i netopýři. Zeleň – konkrétně park Bois de la Cambre – bude rámovat také další kilometry. Pak trasa kolem univerzitního kampusu míří do tunelu a dále na sever pod hrad Laeken. K oficiálnímu sídlu belgických králů se dojíždělo už včera a tak dnes následují ještě dva nepříjemně technické kilometry, jejichž cílem bude Atomium.

Mapa 2. etapy Tour de France 2019 (Brusel, týmová časovka)Gigantický, více než stometrový model základní buňky krystalové mřížky železa je moderní dominantou Bruselu. Jeho devět koulí, propojených schodišti, bylo zbudováno pro světovou výstavu Expo 1958. Stavba je dobře viditelná i díky tomu, že stojí na vyvýšenině Heysel. Její jméno je bohužel proslulé neblaze. V roce 1985 tu násilnosti při finále fotbalového Poháru mistrů evropských zemí stály 39 lidských životů a 600 zraněných.

Profil 2. etapa Tour de France 2019

Podobně jako včera Brusel ukáže, že rovina je tu spíše vzácností. Jediný delší úsek nabídne oblast za prvním mezičasem, příhodně zvaná Plaine. Stoupání ani klesání nebudou nijak extrémní, nicméně ke konci budou opravdu bolet.

Špatná zpráva zejména pro potlučeného Fuglsanga. To Teunissen by si maillot jaune mohl podržet. Loni na Dauphiné sice jako jeden z pouhých pěti jezdců Sunwebu dojel týmovou časovku poslední, Jumbo-Visma však patří spolu se stájí Ineos, Deceuninck Quick-Step, EF Education FirstMitchelton Scott a ironicky i Sunwebem k hlavním favoritům.

Překvapit zkusí loni na Tour vítězná parta CCC (tehdy ještě BMC) a Bahrain-Merida s Nibalim a Dennisem. Počítat se bude u všech týmů, startujících v pětiminutových rozestupech od v první etapě nejpomalejšího Ineosu až po Jumbo-Visma, čas čtvrtého jezdce. Kdo dojede s odstupem za čtvrtým, připíše si reálně dosažený čas. Směrem k nadcházejícím zvlněným etapám však očekávejme u řady závodníků jinak nevzrušených celkovým pořadím snahu zůstat na dostřel žlutému dresu.

Druhá etapa Tour de France 2019 začíná ve 14:30. Zdolání trati by mělo trvat asi půl hodiny, výsledky bychom tedy mohli znát zhruba v 16:45. Přenosy opět pokryjí etapu komplet.

Tipovací soutěž

1 komentář

Comments are closed.