Bojovník a smolař 1. etapy: Rossetto vs. Groenewegen

nabor

Bojovníkem etapy se po dlouhém sólu stal Stéphane Rossetto. Adeptů na smolaře 1. etapy Tour de France 2019 bylo hned několik. Na zemi skončili favorité celkového pořadí Geraint Thomas a Jakob Fuglsang, ale jako hlavního smolaře etapy jsme však vyhlásili Dylana Groenewegena.

Bojovník etapy: Stéphane Rossetto

Tento Francouz se rozhodl osamoceně zaútočit poté, co byl dojet původní únik necelých sedmdesát kilometrů před cílem. Statečně prezentoval barvy stáje Cofidis a držel si odstup od hlavního pole, které vedl tým Deceuninck-Quick Step.

Rossetto nakonec v úniku strávil více než padesát kilometrů, když byl dojet necelých deset kilometrů před cílovou páskou. Cenu pro největšího bojovníka tak dostává od organizátorů závodu a naše redakce s touto volbou souhlasí.

Smolař etapy: Dylan Groenewegen

Tento Holanďan byl před etapou zmiňován jako hlavní adept na první žlutý dres. Má za sebou povedenou sezónu a počítalo se, že do Francie přijíždí jako nejsilnější sprinter.

Jeho ambice se však otřásly v základech hned v první etapě. V samém závěru etapy se přimotal do hromadného pádu. Ačkoliv vyvázl bez větších zranění, nepříjemným odřeninám se nevyhnul. Pád také dozajista poznamenal Nizozemcovu psychiku. Hřát ho však může to, že žlutý dres nakonec získat jeho týmový kolega Mike Teunissen.

Bez zranění by měl být i Geraint Thomas a Jakob Fuglsang by rovněž měl být v pořádku. Přesto je jezdec Astany v nemocnici na vyšetření.