Chloe Hosking ovládla La Course by Le Tour de France

nabor

Australská závodnice z týmu Wiggle High5 pro sebe získala vítězství ve třetím ročníku závodu, jenž se rozhodoval v hromadném spurtu.

Za horkého letního počasí se první okruhy obešly bez útoků, poté se však vpřed vydala silná čtveřice Zabelinská (zkušená ruská závodnice, čtvrtá z letošní Gracie Orlová, Bepink), Barnes (britská národní šampionka, na Gracii osmá v časovce, Canyon SRAM), Brand (loňská mistryně Nizozemska, letos dvakrát v top 10 etapy Gira, Rabobank-Liv) a Blaak (hvězda jarních klasik a výborná časovkářka v dresu Boels – Dolmans).

48 kilometrů před cílem byl únik dostižen a následovala dlouhá fáze neurovnané aktivity na čele pelotonu, kterou ukončila až Kathrine Hammes. K její smůle se s ní však nikdo nezachytil. Následně to zkusila silná šestka s jezdkyněmi jako Niewiadoma a Pieters, ale záhy byla stažena.

Na začátku předposledního kola se rozhodly znovu zaútočit Brand a Pieters a k nim se přidala Lauren Stephens. Náskok ryche vyskočil nad 10 vteřin a přiměl tým UnitedHealthcare stíhat pro Riverovou. 8 kilometrů před cílem došlo v pelotonu k pádu, v němž dvě závodnice ztratil tým Boels – Dolmans. Stephens udávala tempo uprchlic velmi vysoko a ještě 5 kilometrů před cílem náskok zůstával 10 vteřin, zatímco došlo k dalšímu – menšímu, ale o to destruktivnějšímu – pádu.

3,5 kilometru do cíle byl peloton zpět pohromadě, třetí pád ovšem zredukoval počet závodnic v něm na 40. Poslední útok si připsala Ellen van Dijk, na posledních stovkách metrů však byla dostižena a dlouhým sprintem vyhrála Chloe Hosking.

„Dnes je tu můj snoubenec a přátelé. asi si mysleli, že jsem šílená. ale já prostě jela a pokračovala.“

Druhá dojela Lotta Lepistö, třetí hlavní favoritka závodu Marianne Vos. Bodovací soutěž ovládla díky aktivitě na sprinterských prémiích Nina Kessler z týmu Lensworld – Zannata.

Pořadí La Course by Le Tour de France 2016

P. Jméno Tým Čas
1 Chloe Hosking Wiggle High5 02:01:27
2 Lotta Lepistö Cervelo Bigla Pro Cycling Team
3 Marianne Vos Rabo Liv Women Cycling Team
4 Joelle Numainville Cervelo Bigla Pro Cycling Team
5 Roxane Fournier Poitou-Charentes.Futuroscope.86
6 Pascale Jeuland Poitou-Charentes.Futuroscope.86
7 Tiffany Cromwell Canyon SRAM Racing
8 Joanne Kiesanowski Team Tibco – Silicon Valley Bank
9 Lotte Kopecky Lotto Soudal Ladies
10 Maria Giulia Confalonieri Lensworld-Zannata

2 KOMENTÁŘE

 1. a kde jsou vysledky a prubeh dnesni etapy ? 19h a nikde nic ! ach ty cesky media 😀

  • Dobrý večer,
   napsal jste nám, že je 19 hodin a ještě není zveřejněn článek.

   Tak rychle jsme to opravdu stihnout nemohli :-). Etapa se dojela někdy v 19:30 a 19:45 již byla na webu. Rychleji už to nedokážeme, pokud to má stát za to :-).

   To se Vám moc omlouváme ;-).

Comments are closed.