Bojovník a smolař 20.etapy: Jarlinson Pantano vs. Fabio Aru

nabor

Velice náročnou etapu strávil v úniku opět Kolumbijec Pantano, těžkou krizi si vybral loňský vítěz Vuelty.

Bojovník dne – Jarlinson Pantano (IAM Cycling)

To, co letos předvedl Jarlinson Pantano na Tour, jen tak nezapomeneme. Stal se jednou z největších hvězd letošního ročníku, svou aktivitou bavil diváky po celém světě. Posuďte sami: za posledních šest etap byl čtyřikrát v úniku. Urval jedno vítězství, dnes byl podruhé druhý a po celou Tour dělal skvělou reklamu končící stáji IAM Cycling. Sestavovat Top 10 na základě toho, jaký dojem závodníci na Tour zanechali, Pantano by po boku Sagana či Frooma rozhodně nechyběl.

Smolař dne – Fabio Aru (Astana Pro Team)

Loni na Giru dýchal na záda bezkonkurenčnímu Albertu Contadorovi, na podzim pak vyhrál španělskou Vueltu před Rodríguezem, Majkou či Quintanou. Když to sečteme s tím, že Nibali byl ze španělské Grand Tour skandálně diskvalifikován a jeho pověst byla značně pošramocena, kazašská stáj měla nového lídra.

Nibalimu Astana nechala Giro, na kterém zázračně povstal a dojel si pro první místo. Od Arua se takové věci při jeho premiéře na Tour zřejmě nečekaly, ale boj o pódium byl více než reálný. Do dnešní etapy vstupoval ze šesté příčky a při drobných rozestupech měl první tři příčky na dosah, jenže na posledním kopci ho postihla velká krize a rázem putoval mimo desítku. Pro Astanu rozhodně nepovedená Stará dáma.