V cestě spurtu stojí Alto del Castillo

nabor

Jen 130 kilometrů jihovýchodně od Madridu skončí nejlehčí z trojbloku etap v Iberském pohoří. Pro vrchaře je příliš snadná. Pro sprintery na hraně.

Profil 7. etapy Vuelta 2017Na dlouho nejblíže hlavnímu městu Španělska a cíli celé Vuelty dostane peloton nejdelší test ročníku. Jeho pořadové číslo je sedm a jeho přesná délka je 207 km. Odstartuje se ještě ve Valencii, cílová Cuenca leží v Kastilii. První polovina etapy obsahuje jen dvě klasifikované prémie s průměrem 4,3, respektive 4 %. Rovina však dnes celkově bude vzácným zbožím a do finále přijede peloton poměrně vysílený. Pouhých 13,7 km od cíle začne „trojka“ Alto del Castillo (2 km, 7,2 %) a udržet kontrolu bude pro týmy spurterů na kostkách krajně obtížné. Navíc se přidá horké letní počasí.

Poslední kilometry budou hektické, byť technicky a profilově poměrně nenáročné. Jejich kulisy budou velkolepé. Historické centrum Cuency náleží ke světovému dědictví UNESCO. V nadmořské výšce kolem tisíce metrů tu najdeme kopce a skály, na nichž doslova visí Casas Colgadas, typické domy z 15. století (či starší). Městem protékají i dvě řeky – Júcar a Huécar, nad níž se tyčí most Svatého Pavla ze 16. století. Asi nejvýznamnější památkou je však nejstarší gotická katedrála ve Španělsku. Se stavbou se začalo roku 1182

Trentin, Theuns, Lobato, Andersen, Van Asbroeck, Oss, Debusschere, Rojas a Roux. To je výběr jmen rychlých mužů, kteří mají slušnou šanci zvládnout závěr. Costa, Clarke, Alaphilippe, Sánchez, Dennis, De Gendt, Bol, Fraile, Eiking či Bilbao. To jsou kandidáti na útok a výhru sólovou nebo z redukované skupiny.

Vítěz by měl vzejít spíše z pelotonu než z úniku. Nicméně záležet bude na jeho složení. Nepravděpodobné, ale také nevylučitelné jsou útoky favoritů. Zmiňme tak jako včera i opačnou extrémní variantu, tedy celkově mírnější etapové tempo. Z toho by mohl vytěžit Modolo, možná také Magnus Cort Nielsen.

Sedmá etapa Vuelty 2017 začne ve 12:30. Spurterskou prémii najdeme 16 km od cíle, peloton na ni přijede kolem 17:15. Přenosy od 15:00, dojezd zhruba v 17:40.

Tipněte si vítěze dnešní etapy v soutěži na našem Facebooku!