Bojovník vs. smolař 5. etapy: Lutsenko vs. Nibali

nabor

Vítěz etapy byl dnes vyhlášen i bojovníkem etapy. Jako smolaře jsme zvolili Vincenza Nibaliho, který si vybral krizi v ten nejhorší moment.

Alexey Lutsenko (Astana)

Kazašský cyklista se společně s dalšími jedenácti závodníky vydal na začátku etapy do úniku. Jako moment k útoku si vybral rovinatější pasáž stoupání Alto de la Serratella asi 45 kilometrů před cílem, kde se odpoutal společně s Matejem Mohoričem. Slovince se však zakrátko zbavil a vrchol tak přejel sám. Zanedlouho ho však doplnil Marco Haller a začali získávat náskok na zbytek úniku. Pod cílové stoupání dorazili asi se čtyřicetisekundovou výhodou na dvojici Kudus-Gougeard. Lutsenko hned na začátku odjel Hallerovi, ale dalo se očekávat, že ho dostihne papírové lepší vrchař Kudus. Lutsenko však naopak na Eritrejce získával a nakonec oslavil své první vítězství na Grand Tour.

Vincenzo Nibali (Bahrain Merida)

Vincenzo Nibali se stal vítězem třetí etapy a dokázal stáhnout odstup na Chrise Frooma. Ovšem etapu vyhrál díky své stíhací jízdě ve sjezdu, když se ve stoupání spíše trápil. Nejlépe se očividně necítil ani dnes. Již když Gianni Moscon určoval vysoké tempo, držel se spíše na zadních pozicích. Na nástup Chrise Frooma nenašel odpověď a v cíli čítal ztrátu 26 sekund na muže v červeném. V celkovém pořadí má tak po dnešku manko 36 sekund. U Nibaliho jsme si zvykli na to, že jeho chvíle přicházejí až ke konci celého závodu, což potvrdil na letošním i loňském Giru. Jenže zde na Vueltě to může být kvůli četnosti kopcovitých etap v prvním týdnu zásadní problém. Uvidíme co nám tu žralok z Messiny ještě předvede.