Časovku ovládl v Kalifornii Jonathan Dibben, celkově vede George Bennett

nabor

Šesté pokračování závodu kolem Kalifornie mělo na programu individuální jízdu proti chronometru. Tu nejlépe zvládl jezdec stáje Sky Jonathan Dibben. V celkovém pořadí došlo na střídání stráží. Dosud vedoucího Rafala Majku (Bora-Hansgrohe) vystřídal George Bennett (Team LottoNl-Jumbo).
Etapa měřila pouze 24 kilometrů a svým profilem měla vyhovovat klasickým časovkářským specialistům. Ovšem byl tu jeden háček. Celá trať se jela v nadmořské výšce 2000 metrů u jezera Big Bear.

Jako první se pod 29 minut dostal mladičký Filippo Ganna (UAE Team Emirates), jenž svoji jízdu ozdobil výkonem 28:48.

Poměrně na dostřel se dostal Taylor Phinney (Cannondale-Drapac) ale časem 21:03 zaostával. Stejně dopadl i nadějně jedoucí Martin Elmiger (BMC Racing Team). Ital Ganna byl stále v pozici lídra, kterou nepřekonal ani excelentní časovkář Maciej Bodnar (Bora-Hansgrohe).

Gannův čas překonal excelentní jízdou Jonathan Dibben (Team Sky), u něhož svítil výkon 28:27. Ten se sotva usadil v „horkém křesle“ a už musel trnout nad výkonem Petra Sagana (Bora-Hansgrohe). Slovenský mistr světa útočil na jeho čas velmi významně, a nebýt zpomalení ve druhé části trati, mohl jej i překonat. Sagan nakonec zajel na vlas stejný čas jako jeho stájový kolega Bodnar.

Pak už se jen čekalo na boj o celkové prvenství. Brent Bookwalter (BMC Racing Team) zajel druhý čas dne, což si výrazně pochvaloval. Naopak zcela propadl Lachlan Morton (Dimension Data), jenž na vítěze ztratil téměř dvě minuty. Na „bednu“ v celkovém pořadí útočil Andrew Talansky (Cannondale-Drapac). Povedlo se, třetím časem dne se dostal i na třetí místo celkově. Naopak Ian Boswell (Team Sky) zažil časem 29:26 výsledkový propad.

Ve hře už byli pouze dva hráči. George Bennett se dokázal vybičovat ke skvělému výkonu a časem 28:45 se ukotvil na čtvrtém místě. Poslední, kdo mohl ohrozit Dibbena byl Rafal Majka. Polákovi se jeho jízda nepovedla podle představ a stejným časem jako Ian Boswell se propadl na druhou příčku celkového pořadí.

https://youtu.be/Yilao6qsaSQ

[cyklostat id=“Amgen-Tour-of-California“ etapa=“6″ rok=“2017″ nadpis=“Amgen Tour of California 2017, pořadí 6. etapy“]