Bojovník vs. smolař 14. etapy: Ewan vs. Quintana

nabor

Dnešní bojovník je trochu netradičně Caleb Ewan. Smolařem etapy je Nairo Quintana – i přes velkou snahu se mu dnes nepodařilo zvítězit.

Bojovník etapy: Caleb Ewan (Orica-Scott)

Caleb Ewan

Pro Caleba Ewan z Oricy je letošní Giro skoro minulostí. Včerejší etapa byla poslední rovinatá a ta dnešní končila ve stoupání. Dnes skončil 160. se ztrátou 14:38. Proč jsme ho vybrali jako bojovníka etapy?

Ewan byl v klasifikaci spurterů na 5. místě (po odstoupení Greipela 4.) se ztrátou 207 bodů. I přes to byl dnes vidět na prémiích. První tři místa bral vždy v poklidu únik, ale Caleb Ewan si dvakrát dojel pro zbylé dva body.

Smolař etapy: Nairo Quintana (Movistar)

Nairo Quintana si dojel pro vítězství v 10. etapěSmolařem etapy jsme vybrali Naira Quintanu, protože pod kopcem Oropa to byl právě Movistar, který udával tempo a dokázal čelit i několik útokům. Quintana zaútočil 4 kilometry před cílem a svůj náskok si dokázal udržet až na metu 1,5 kilometrů do cíle. Tam však bylo vidět, že na své soupeře už stačit nebude a do cíle dojel se ztrátou 14 vteřin. V celkové klasifikaci už ztrácí na Dumoulina 2:47.