Časovku v Beverenu vyhrál s přehledem Mathias Brändle, do vedení jde van Aert

Jízdu proti chronometru zvládl nejlépe Rakušan Mathias Brändle (Trek-Segafredo), který porazil jak aktuálního mistra světa v této disciplíně Tony Martina (Kaťuša-Alpecin), tak i překvapení závodu cyklokrosového mistra světa Wouta van Aerta (Veranda’s Willems Crelan).

Třetí etapa belgického závodu nás zavedla do města Beveren, kde byl přichystám okruh dlouhý 13,4 kilometrů a na kterém závodníci soutěžili v individuální jízdě proti chronometru.

Jens Adams (Pauwels sauzen – Vastgoedservice Continental Team) položil dobrý základ 16:25, který nakonec stačil na 16. místo. Dlouho se hřál v horkém křesle. Jürgen Roelandts (Lotto Soudal) jeho čas zlepšil o 4 vteřiny, ale ani on nevydržel jako lídr závodu do konce. Následně famózní jízdu předvedl Matthias Brändle , jeho čas byl 15:40, což znamenalo průměrnou rychlost 51,32 km/h.

Rakušana nepřekonal ani Yves Lampaert (Quick-Step Floors), který skončil sedmý. Ani úřadující mistr světa v časovce Tony Martin, který ztratil 14 sekund a skončil druhý.

Třetí místo obsadil překvapivě cyklokrosařský mistr světa Wout van Aert. Ztráta Belgičana byla rovněž 14 vteřin. Čekalo se, co předvede poslední muž na trati Philippe Gilbert (Quick-Step Floors). Tomu časovka nevyšla a tak se van Aert dostal do čela celkové klasifikace.

České barvy zastupují tři borci. Nejzkušenějším je Petr Vakoč (Quick-Step Floors), který nabral na vítěze ztrátu 57 vteřin a klasifikován byl na 26. místě. Adam Ťoupalík (Beobank – Corendon) je cyklokrosový vice mistr kategorie do 23 let z loňského roku. Jeho ztráta na vítězného Rakušana činila minutu a tři vteřiny, bylo z toho 38. místo. Posledním do party je další cyklokrosař Michael Boroš (Pauwels sauzen – Vastgoedservice Continental Team). Čtyřiadvacetiletý Čech dojel o 1:56 později než vítěz a byl klasifikován jako 123. v pořadí.

[cyklostat id=“Baloise-Belgium-Tour“ etapa=“3″ rok=“2017″ nadpis=“Baloise Belgium Tour 2017, pořadí 3. etapy“]