Časovku na Abu Dhabi Tour ovládl Rohan Dennis a přebírá vedení

nabor

Čtvrtou etapou Abu Dhabi Tour byla časovka na necelých třináct kilometrů. Nejrychlejší byl Rohan Dennis, který o čtrnáct sekund porazil Jonathana Castrovieja a o šestnáct sekund svého týmového kolegu Milese Scotsona. Dennis se tak dostal do vedení.

Dnešní časovka měla rozdat karty před zítřejší královskou etapou, která bude končit na stoupání Jebel Hafeet, kde se loni radoval Rui Costa.

Jako první se na trať vydal jezdec týmu Novo Nordisk – Charles Planet. Francouz nakonec stanovil čas 16:26. Tento čas byl následně několikrát vylepšován a na vedoucí pozici se vystřídalo mnoho jezdců, ale po dojetí Alexe Dowsetta se očekávalo, že Britův čas 14:50 by měl vydržet poměrně dlouho. Ovšem jen za několik minut se do cíle přiřítil Němec Nikias Arndt, který byl o sedm sekund rychlejší.

Němcův čas vydržel až do té doby, než se ze startovní rampy spustili ti největší favorité. Jako první šel do vedení Miles Scotson. Zanedlouho ho však překonal jeden z největších favoritů dnešní etapy – jeho týmový kolega z BMC Rohan Dennis. Na Dennise dotíral Jonathan Castroviejo, ale ten nakonec o 14 sekund nestačil.

Dennis byl v tu chvíli vítězství velmi blízko, ale na trati byl ještě úřadující mistr světa v této disciplíně – Tom Dumoulin. Holanďan zajížděl podobné mezičasy jako Dennis, ale na prvním mezičase byl o několik sekund pomalejší. Poté však vyřadil Dumoulina ze hry defekt a nakonec ztratil na Dennise 31 sekund. Australan se tak mohl radovat z výhry.

Dennis se dostal do celkového vedení, ale jak si zítra povede v ostré horské zkoušce je otázkou. Velmi blízko je Wilco Kelderman, který ztrácí jen 16 sekund nebo Valverde s 27 sekundovým zářezem. Dumoulina nemusí ani defekt stát celkové vítězství, protože zítra bude mít šanci svou 31 sekundovou ztrátu smazat.