Březnové závody: Milán – San Remo a Volta Ciclista a Catalunya

nabor

Máme tu další pokračování představení březnových závodů.

Milán – San Remo

První a zároveň nejdelší klasika Milán-San Remo. 296 km dlouhý závod začne 23. března. Sníh, mráz a déšť i to provázelo loňské ročníky a ten minulý byl jedním z nejnáročnějších podniků loňské sezóny, tak doufejme, že se něco podobného letos bude opakovat.

Letošní trasa se dočkala změny oproti ročníkům minulým a to přidáním nového náročného stoupání, zvaného Pompeiana, umístěného 25 km před cílem. Kvůli této změně odřeklo svou účast spoustu spurterských es v čele s Markem Cavendishem či André Greipelem. Tato upravená trasa bude jistě sedět jezdcům typu Sylvaina Chavanela či Philippa Gilberta, kteří se určitě pokusí ujet na nově přidané Pompeianě.

Divoké karty na letošní ročník dostalo 7 Pro kontinentálních týmů: IAM se Sylvainem Chavanelem, UnitedHealthcare, Androni Giocattoli, MTN-Quebeka, Bardani-CSF, Team Netapp-Endura a Nerri sottoli.it-Yellow Fluo.

Největší favorit je rozhodně Peter Sagan, který byl zde minulý rok těsně druhý za Geraldem Ciolkem. Mezi další horké kandidáty na vítězství patří i Fabian Cancellara nebo již zmiňovaní Sylvain Chavanel a Philippe Gilbert. Překvapit by mohli Vincenzo Nibali, Alajandro Valverde nebo Edvald Boasson Hagen. Na startu se představí i náš Roman Kreuziger.

Tento ročník se vyplatí sledovat, zvlášť kvůli novému stoupání.

Existuje ještě druhá a neoficiální verze bez kopce Pompeiana a to z důvodu nebezpečného sjezdu. Velkou šanci by měl na výhru Mark Cavendish nebo Marcel Kittel, kteří by v tomto případě nejspíše startovali. Podobně velkou šanci na výhru jako Fabian Cancellara, by měl i Tom Boonen. Šanci by zase ztratil Alejandro Valverde nebo Roman Kreuziger. Velkým favoritem by zůstal Peter Sagan.

Uvidíme pro jakou verzi se nakonec organizátoři rozhodnou.

Volta Ciclista a Catalunya

Třetí a zároveň poslední etapový World Tour závod v březnu je Volta Ciclista a Catalunya.

Tento sedmi etapový závod konaný ve Španělsku je hned druhým nejpopulárnějším závodem po etapách Vuelty. Závod obsahuje pět středně kopcovitých etap a dvě horské etapy s dojezdem na kopec. Na tento náročný etapový závod dostali pozvánku i čtyři Pro kontinentální týmy CCC polsat- Polkowice, Wanty-Groupe Gobert, Cofidis a domácí Caja-Rural s L.L. Sanchezem.

Loňský vítěz Daniel Martin by chtěl své vítězství určitě obhájit, ale to není tak jisté, protože proti sobě bude mít velice kvalitní konkurenty, jako vítěze tohoto závodu z roku 2010 Joaquima Rodriqueze nebo vítěze Tour de France, Chrise Frooma. Další, kteří by mu mohli jeho záměry překazit, jsou Alberto Contador, který by doma chtěl určitě vyhrát nebo Nairo Quintana, který ukazoval své schopnosti celou minulou sezónu.

K favoritům musíme připočíst i jeho krajana Rigoberta Urana, který se zase ukázal na loňském Giru, kde vyhrál etapu. Na závěr nesmíme zapomenout ani na Chrise Hornera, který si zajisté Španělsko oblíbil a chtěl by překvapit i zde.