Březnové závody: Paříž – Nice a Tirreno – Adriatico

nabor

World Tour sezóna sice začala již v lednu v Austrálii na Tour Down Under, ale fakticky začíná až v březnu. To totiž startuje kolotoč WT závodů a my jsme si pro vás připravili krátký seriál představení březnových závodů.

Čím tedy začínáme?

Paříž – Nice

neboli jízda za sluncem. Paříž-Nice je osmietapový závod ve kterém jsou zahrnuty skoro všechny typy etap kromě časovky. Tento závod v minulosti vyhráli cyklisté jako je Alberto Contador, Bradley Wiggins a loňský vítěz Richie Porte. Tento rok se na závodě představí takové hvězdy jako loňský vítěz Giro d’Italia Vincenzo Nibali, mistr světa Rui Costa, bratři Schleckové nebo náš Zdeněk Štybar a Peter Velits.

Divoké karty na tento závod dostali francouzké Pro Kontinetální týmy Cofidis a Brétagne-Séché a Švýcarský Pro Kontinetální tým IAM se Syvainem Chavanelem. Závod obsahuje několik horských etap a tak se dá očekávat souboj nejlepších vrchařů. Mezi nejžhavější favority patří obhájce Richie Porte, který si jistě přivezl výbornou formu z Austrálie nebo Vicenzo Nibali, který sice v této sezóně nazaznamenal žádný větší úspěch, ale na tento závod se určitě hodně připravoval. Zapomenout nesmíme ani na bratry Schlecky, kteří zase závodí spolu a mohou něco zajímavého vymyslet.

Tak či jinak, určitě se máme na co těšit.

Tirreno – Adriatico

Druhý v řadě etapáků na začátku března je 7 etapové Tirreno-Adriatico. Tento závod je některými sprintery a klasikáři vnímán jako příprava na nadcházející Milán-San Remo, jelikož je podobného profilu. Závod začíná 12. března v Donoraticu 16,9 km dlouhou týmovou časovkou a končí 18. března časovkou jednotlivců. Divoké karty získali, a pro nás velice zajímavě, Pro Kontinetální týmy Bardani-CSF, MTN-Quebeka, IAM a Team Netapp-Endura s našimi třemi jezdci Leopoldem Königem, Janem Bártou a Františkem Paďourem.

Mezi největší hvězdy a zároveň favority zde bude patřit Alberto Contador, který by se tu chtěl pokusit vyhrát. S pomocí Romana Kreuzigera se mu to jistě podaří. Poprvé zde uvidíme jak půjde spolupráce v teamu Sky, Bradleyho Wigginse, jako domestika, a Chrise Frooma jako lídra. Mezi favority musíme zařadit i kolumbijce Naira Quintanu nebo Jurgena Van Den Broecka. Překvapit může Daniel Martin nebo velezkušení Cadel Evans a Michele Scarponi.  Zapomenout nesmíme ani na sprintery a klasikáře, kteří se zde chtějí kvalitně připravit na nadcházejíci Milán – San Remo. Mezi nimi třeba André Gripel, Philippe Gilbert, Fabian Cancellara, Marcel Kittel anebo Peter Sagan.

Letošní Tirreno – Adriatico bude zajímavé jak při rovinatých, tak i při horských etapách.

 

Jak se těšíte na nadcházející závody vy? Napište nám do komentářů!