nabor

E3 Harelbeke

je první velká kostkovaná klasika v tomto roce. Tento belgický závod je každoročně považován za generálku na závod Kolem Flander. To ale neznamená, že zde neuvidíte napínavé souboje o vítězství a cyklisté se budou šetřit.

Narozdíl od již zmiňovaného závodu Kolem Flander, E3 Harelbeke obsahuje mnohem více náročných stoupání.  Minulý rok tu předvedl Fabian Cancellara svou brutální sílu a chytrost, když všem ujel 35 km před cílem a vyhrál o více než minutu.

Tento rok se sem chystá také velice kvalitní zastoupení v čele s již zmiňovaným Fabianem Cancellarou, Petrem Saganem nebo Tomem Boonenem a Sepem Vanmarckem.

Již 28. března uvidíme, jestli Fabian Cancellara zopakuje své vítězství nebo jestli se Peteru Saganovi podaří ho zdolat. Zapomenout nesmíme na Toma Boonena, který by určitě chtěl navázat na podařený začátek sezóny.

Gent – Wevelgem

Posledním závodem v březnovém World Tour kalendáři je Gent-Wevelgem, který se jede 30. března.  Zároveň je to druhá velká kostkovaná klasika s jednou jedinečností. Nikdy ji nevyhrál Fabian Cancellara. Trať je podobná minulým letům.

Divokou kartu tentokrát dostalo 7 Pro Kontinentálních týmu. Mezi nimi IAM, Cofidis, Team NetApp, Topsport Vlaanderen, MTN-Quebeka, Androni Giocattoli a nakonec i Wanty- Groupe Gobert.

Největšími favority jsou již tradičně v závodech tohoto typu  Peter Sagan, který by zde chtěl obhájit své prvenství z minulého roku nebo Tom Boonen, který tu za svou kariéru už několikrát vyhrál. Mezi favority patří také Evald Boasson Hagen, kterému se zde také podařilo vyhrát a to roce 2009.

Již brzy se dozvíme, jestli se tu už konečně podaří vyhrát Fabianu Cancellarovi.

Sezona startuje!! Jak se těšíte na nadcházející závody vy? Napište nám do komentářů!