Paříž-Nice 2014 je ve své polovině

nabor

Včera se odehrála 4. a zároveň jedna z důležitějších etap závodu Paříž-Nice. Etapa byla dlouhá 183 km a obsahovala 5 kilometrový kopec Cote du Mont Broully 15 km před cílem s až 25% pasážemi.

V průběhu etapy se pokoušelo dostat do úniku několik jezdců. Mezi nimi třeba bývalý lucemburský šampión Laurent Didier z týmu Trek Factor Racing nebo španělský mistr Jesús Herada z Movistaru. Tento únik byl zlikvidován ještě před  Mont Broully. Na samotném stoupání se dost útočilo. Zkusil to Carlos Betacur nebo i Jakob Fuglang s Vinecenzem Nibalim.

Jedinému komu se podařilo odskočit, byl Tom-Jelte Slagterovi z Garminu, ke kterému se pak dotáhl Geraint Thomas, jezdec týmu Sky. Na stoupání se vytvořila skupina nejsilnějších jezdců, která pronásledovala Slagtera a Thomase. Za ní byla už o dost početnější skupina s držitelem žlutého trikotu Johnem Degenkolbem, který předvedl opravdu úctyhodný vrchařský výkon na sprintera, ale nakonec mu to k udržení trikotu nestačilo.

Slagter s Thomasem si mírný náskok udrželi až do cíle, kde si to mohli rozdat mezi sebou. Nakonec byl chytřejší Tom-Jelte Slagter, který se vezl za Thomasem a přespurtoval ho a dojel si pro etapové vítězství.

Náš Zdeněk Štybar, který se pokoušel v závěru nastupovat, skončil na krásném pátém místě. Žlutý trikot si oblékl Geraint Thomas, který má 3 sekundový náskok na Johna Degenkolba. Výměna lídrů se Sky vyplatila a tak nemusí smutnit pro vypadnutí Chrise Frooma kvůli bolavým zádům z Tirrena – Adriatica a jeho nahrazení Richiem Portem. Uvidíme, jak se mu bude dařit na Tirrenu.

A jaký je Váš názor na dosavadní průběh závodu? A kdo je Váš největší favorit na vítězství? Napište nám do komentářů!