Bouwman potvrdil puntíkovaný dres, Bauhaus vítěz 5. etapy

nabor

Pátá etapa s šesti prémiemi měla dnes dva vítěze. Koen Bouwman si dojel v úniku pro deset  bodů a stal se vedoucím mužem vrchařské klasifikace. Phil Bauhaus byl nejsilnější ve spurtu.

Dnešní 5. etapa vedla z La Tour-de-Salvagny do Maconu a na prvních 80 kilometrech bylo hned 5 vrchařských prémií druhé až čtvrté kategorie. 175,5 kilometrů dlouhá etapa obsahovala celkem 6 prémií.

V úniku dne byl i puntíkovaný Koen Bouwman (LottoNL-Jumbo) – v té době druhý v klasifikaci vrchařů. Dále pak Dylan van Baarle (Cannondale-Drapac), Marco Minnaard (Wanty-Groupe Gobert) a Julien El Farès (Delko Marseille).

Thomas de Gendt neměl zájem o dres lídra a zároveň vrchaře, a tak si skupina uprchlíků vypracovala až 5 minutový náskok. Koen Bouwman si celkově na prémiích dojel pro 10 bodů a stal se plnohodnotným nositelem puntíkovaného dresu.

Poslední uprchlík byl dojet 6 kilometrů před cílem. Nejlepší pozici do spurtu měla Kaťuša, ale k vítězství jí to nepomohlo. Nejlepší nohy měl nakonec Phil Bauhaus ze Sunwebu před Arnaudem Demarem (FDJ) a Bryanem Coquardem (Direct Energie).

[cyklostat id=“Critrium-du-Dauphin“ etapa=“5″ rok=“2017″ nadpis=“Critérium du Dauphiné 2017, pořadí 5. etapy“]