Bojovník vs. smolař: Daniel Teklehaimanot vs. Caleb Ewan

nabor

Dnešní bojovník přepsal historické tabulky a Caleb Ewan propásl šanci na vítězství ve 2. etapě Gira 2017.

Bojovník dne: Daniel Teklehaimanot

Daniel TEKLEHAIMANOT Dimension DataDnešní bojovník Daniel Teklehaimanot (Dimension data) jel od začátku v úniku a poměrně chytře šetřil síly – jel si své tempo a zbytečně se nikam nehnal. Na první prémii třetí kategorie nestačil na Simone Andreettu (Bardiani CSF) a dojížděl si v klidu pro druhé místo. To mu však asi o galusku vyfouknul Evgeny Shalunov (Gazprom – Rusvelo), a tak na Teklehaimanota zbyly jen 4 body.

Zvlněná etapa vrcholila prémií druhé kategorie na Genna Silana (26,6 km, 3,3 %). Tam jel Teklehaimanot společně s Shalunovem až je málem dostihl peloton. Všechny síly šetřil až do poslední chvíle a pak za to ze závěsu pořádně vzal. Dojel si tak pro 15 bodů a ve 3. etapě si jako první Eritrejec na Giru oblékne modrý dres pro nejlepšího vrchaře.

Smolař dne: Caleb Ewan

Dnešním smolařem se stal Caleb Ewan (Orica-Scott). Jeho tým přebral otěže přibližně 10 kilometrů před cílem a až do posledního kilometru zde měl tři své zástupce. Ewan začal spurtovat společně s André Greipelem (Lotto-Soudal). Vybočil si mírně do strany a začal se tlačit na první pozici společně s Gaviriou (Quick-Step Floors). Jeho snaha však byla marná, protože v souboji s ním o něj mírně zavadil, souboj neustál a vypadla mu noha z pedálu.