Bojovník vs smolař 9. etapy: Warren Barguil vs Richie Porte

nabor

Smůly nabídla tato etapa více než štěstí. „Jen“ druhý Warren Barguil sice skončil v slzách, ale útěchou mu může být puntíkatý dres. Jiní odešli jako naprostí poražení. Nejvíce zabolí konec hlavního vyzyvatele Frooma, Richieho Porta.

Bojovník etapy: Warren Barguil (Sunweb)

Rigoberto Urán vs Warren Barguil - souboj o vítězství v 9. etapě Tour de France 2017Mezi uprchlíky byl již včera, přepálil však tempo a šanci na výhru v etapě nedostal. Dnes nastoupil s rozvážnější strategií a za pomoci týmových kolegů se pral o dres krále hor, pomohl ke spurterským bodům Matthewsovi a pokukoval i po etapovém vavřínu. Ještě do sjezdu z poslední prémie dne Mont du Chat vyrážel s mírným náskokem. Po předjetí Bardetem se začínal smiřovat s porážkou, jenže skupina favoritů ho dostala zpátky do hry. O to více bolela přetěsná prohra ve spurtu, kterou Barguilovi uštědřil Urán. Francouze teď čeká volný den, během nějž osuší slzy a ve druhém závodním bloku Tour se vydá bojovat dál.

Smolař etapy: Richie Porte (BMC)

Zraněný Richie Porte - 9. etapa Tour de France 2017Dlouhá léta se snaží Richie Porte prokázat, že má na to vyhrát třítýdenní závod. Letos se mu od začátku sezóny dařilo. Vyhrál domácí Tour Down Under, ovládl královskou etapu na Paris – Nice. Celkově dominoval i v Romandii a těsné druhé místo na Dauphiné mu vyvážila porážka Chrise Frooma. Na Tour přijel v roli jasného adepta na pódium a jezdce, který reálně může myslet na žlutý dres. Do dnešní etapy vjížděl se ztrátou pouhých 39 sekund. Frooma se bez větších problémů držel. V nejtěžším sjezdu dne ale nezvládl řízení a pád ho vyřadil ze závodu. Ve dvaatřiceti nejsou naděje Australana na zisk životní výhry zdaleka mrtvé, ale otázka, kolik Tour ve vrcholové kondici má ještě před sebou, dost možná bude rušit jeho spánek v příštích nocích…

https://www.youtube.com/watch?v=mIT3Rcb3FL0