Bojovník vs. smolař 6. etapy: Vincenzo Nibali vs. Adam Yates

nabor

Opravdu nevídaná věc se stala přímo pod Flamme Rouge, chcete-li nafukovacím bannerem označující poslední kilometr etapy a pomohla nám určit nešťastníka dnešního dne.

Bojovník dne: Vincenzo Nibali (Astana)

Vincenzo Nibali se dostal do úspěšného úniku a dokázal pokrýt i nástupy uprchlíků pod Col d’ Aspin. Na začátku stoupání dělal takové tempo, které akceptovali jen Daniel Navarro a Daryl Impey. Ti mu sice před vrcholem odjeli, ale Nibali nic nezabalil a ukázal, že se s ním musí počítat, i když třeba den předtím nezajel nejlépe.

Smolař dne: Adam Yates (Orica- Bike Exchange)

Adam YatesPo finálním sjezdu z Col d’Aspin Adam Yates zaútočil a pokusil se stáhnout vteřinky na Juliana Alaphilippa v souboji o bílý trikot. Tento útok, ale velmi nešťastnou shodou okolností zhatil zborcený ukazatel označující poslední kilometr. Adam Yates spadl z kola a odnesl to pár stehy na bradě. K lepšímu hojení mu jistě více, než lékařská pomoc pomůže fakt, že o jedinou vteřinu bílý trikot získal. Čas byl neutralizován a všichni jezdci dostali čas, jaký měli při nájezdu do ochranné zóny.

Tato kuriózní věc evokovala vzpomínky na dojezd první etapy na Korsice na Tour v roce 2013. Tehdy se pod průjezdem v cíli etapy zasekl týmový autobus stáje Orica.