Bojovník vs. smolař 6. etapy: Mas vs. Garderen


Dnešním bojovníkem je Enric Mas, kterému těsně uteklo etapové vítězství a smolař Tejay van Garderen, který se dvakrát poroučel k zemi.

Enric Mas (Quick-Step Floors)

Španělský mladík byl součástí početného úniku, který se vytvořil krátce po startu. S ním tu byl jeho týmový kolega Bob Jungels. Právě on jako první nastoupil, ale poté co se vrátil do skupiny, pracoval pro Mase. Mas poté společně s Marczynskim a Poljanskim poodjel ostatním na posledním stoupání dne Puerto del Garbi. V jednu chvíli za nimi byla skupina favoritů jen o patnáct sekund, ale ti poté začali taktizovat a trojice tak znovu navýšila svůj náskok. Právě tito tři závodníci měli tu možnost spurtovat o etapové vítězství. Mas najížděl do finiše na nejnevýhodnější první pozici a to se mu také vymstilo, jelikož nakonec skončil až třetí.

Tejay van Garderen (BMC)

Američan vstupoval do dnešní etapy jen s desetisekundovým odstupem na Frooma. Zdálo se, že by to znovu mohl být ten Garderen, který bojoval o nejvyšší příčky na Grand Tour. Poté co rozjel tempo Alberto Contador, byl společně s Froomem jediný z favoritů, kdo se ho udržel. Jenže poté přišel první problém. Jen těsně pod vrcholem na jedné z rovinatějších pasáží Garderen nepochopitelně padá. Rázem se ocitá až za skupinou s Nibalim, Chavesem, Aruem a dalšími. Američan pak limituje své ztráty, ale ve zběsilé stíhací jízdě znovu padá. Dnes pro něj mohla Vuelta skončit, ale nakonec ztratil jen 20 sekund a celkově je na čtvrtém místě.