Bojovník vs. smolař 17. etapy: Contador vs. Kittel

nabor

Když je Contador ve formě, útočí a vyhrává. Na letošní Tour se trochu trápí, ale útočí i tak a divák tím netrpí. Kittel dnes přišel o zelený dres. Nakonec ne kvůli Matthewsovi, ale vinou pádu.

Bojovník etapy: Alberto Contador (Trek Segafredo)

Alberto Contador na cestě k prvnímu červenému číslu ve 13. etapě
Alberto Contador na cestě k prvnímu červenému číslu ve 13. etapě

Opravdu nezlomný je „El Pistolero“. A jak si před etapou přál, tleskáme mu a říkáme – wow! Contador, který včera ve větru i kvůli pádu parťáka Pantana znovu ztratil pracně získaný čas a který rozhodně není v optimální vrchařské pohodě, znovu zaútočil. S pomocí týmových kolegů Gogla, Mollemy a právě Pantana, jimž díl Contadorova červeného čísla rovněž náleží, se propracoval do vedení v etapě. Nepodařenou Tour se pokusil už podruhé spasit etapovou výhrou. Primož Roglič, jenž se včera trápil ve snaze dotáhnout do pelotonu Groenewegena a přišel o vrchařského lídra Bennetta, si ovšem náležitě užíval svobody a nedal nikomu šanci. Contador přesto nesvěsil nohy a dojel ve druhé skupině favoritů s Aruem či Danem Martinem. Dočkáme se zítra ještě jednoho útoku?

Smolař etapy: Marcel Kittel (Quick-Step)

Marcel Kittel - smolař 17. etapy Tour de France 2017Měla to být jeho Tour. Otevřel ji na domácí půdě devátým místem v časovce a z následujících 10 etap vyhrál polovinu. Vyrovná rekord 8 etapových vítězství v ročníku? Tato otázka se zdála mnohem relevantnější, než to, zda udrží zelený dres. Jenže v 17. etapě přišla nečekaná „odměna“ za koňskou dřinu Matthewse. Marcel Kittel upadl a Australan rázem nebyl devět bodů za ním, ale 160 bodů před Greipelem. Němec si při kolizi, která si své oběti vybrala docela náhodně v hloubi balíku, pochroumal rameno. Když se bolest přidala k nikoli nejlepšímu psychickému rozpoložení, stala se brzy nesnesitelnou a necelých 80 kilometrů před koncem etapy Kittel odstoupil.