Bojovník vs. smolař 15. etapy: Mollema vs. Froome

nabor

Bojovníkem 15. etapy byl bez debat vítěz etapy Bauke Mollema. Smolařem byl  Chris Froome, který opět dostal defekt v nejhorší možný moment.

Bojovník etapy: Bauke Mollema (Trek-Segafredo)

Nizozemský závodník již dokázal být třikrát v TOP 10 na Tour de France nebo vyhrát Clásicu San Sebastián, ale vítězná etapa na Staré dámě se mu zatím vyhýbala. Celou 15. etapu strávil v úniku, kde ale nebyl příliš vidět a spíše šetřil síly na závěr. Zatímco ostatní nastupovali, Mollema si jel vlastní tempo. 30 kilometrů před cílem pak zaútočil. Jen jeden nástup, zato vollebak ( tak říkával Johan Bruyneel jedinému útoku na 110 %). A celodenní úsilí se mu vyplatilo. Po všech smůlách Alberta Contadora a Johna Degenkolba, kteří se zatím připletli do všech pádů, do kterých mohli, přinesl Bauke Mollema svému týmu vytoužené vítězství. A sám Pistolero se při průjezdu cílem usmíval a vítězně zatnul ruku v pěst.

Smolař etapy: Chris Froome (Team Sky)

 

Po včerejším skvělém výkonu, kdy si neočekávaně vzal zpět Maillot Jaune, si dnes Chris Froome opět vybral smůlu. 45 kilometrů před cílem se na čele pelotonu objevila celá ekipa AG2R a zbytku balíku jednoduše odjela. Zareagovat stihlo jen pár jezdců a většina favoritů zaspala. Na čelo se ihned posunuli domestici týmu Sky a Movistar. Náskok pár desítek metrů byl ale pro francouzský tým momentálně dostatečný.

Až po 3 kilometrech se zbytek balíku dotáhl na čelo, které ale stále okupovali jezdci AG2R a přidávali pod kotel. A v tu chvíli měl Chris Froome defekt  a musel zastavit. Své zadní kolo mu rychle namontoval Michal Kwiatkowski a sám čekal na týmový vůz. Do pelotonu mu museli pomáhat Nieve a Henao, což jim ale sebralo tolik energie, že když Frooma dostali zpět, ihned odpadli. Na čele tak měl k ruce jen Landu, s jehož pomocí se mu bez větších problémů nakonec povedlo udržet žlutý dres. Pro trojnásobného vítěze tak další zbytečně nervózní etapa.