Bojovník vs. smolař 14. etapy: Thomas De Gendt vs. Fabio Aru

nabor

Jasným bojovníkem etapy je Thomas De Gendt, který byl nejsilnějším mužem z celodenního úniku. Smolařem je naopak Fabio Aru, který nezachytil závěrečné trhání pelotonu, a tak ztratil žlutý dres.

Bojovník etapy: Thomas De Gendt

Thomas De Gendt zareagoval na útok ze strany Thomas Voecklera hned na začátku etapy. Společně s ním ještě Timo Roosen, Maxime Bouet a Reto Hollenstein. De Gendt měl však dne jednoznačně nejlepší den. Vyhrál všechny prémie a jeho tempu postupně nestačil ani jeden ze závodníků. Nejdéle s ním zůstal Thomas Voeckler. Belgičan se zbavil francouzského závodníka přibližně třicet kilometrů před cílem a následně ho musel nahánět celý peloton, pohltil ho, když zbývalo necelých třináct kilometrů.

Smolař etapy: Fabio Aru

Fabio Aru zde zatím ukazoval excelentní kondici. V horách působil svěžím dojmem, vyhrál pátou etapu a ve dvanácté etapě dokonce ujel Froomovi a oblékl se do žlutého. O vedení nepřišel ani o den později, i přes velkou aktivitu týmu Sky. O to více ho musí mrzet, že ztratil čas v etapě, jakou byla ta dnešní. Aru doplatil na to, že Astana zde nemá zrovna nejsilnější tým, zvláště po odstoupení Fuglsanga. Žlutý muž se tak v závěru dne znovu ocitl sám a s touto situací si neporadil dobře. Postupně ztrácel pozice a pohyboval se v závěru celé skupiny. Když se peloton začal trhat na cílovém stoupání, již bylo pozdě. Zatímco Froome ztratil pouze sekundu, Aru 25 a se žlutým trikotem se loučí.