Bojovník a smolař 18. etapy: Nairo Quintana vs. Oliver Naesen

nabor

Dnes jsme měli možnost volby jak bojovníka, tak smolaře, protože za časovku se červené číslo pro nejaktivnějšího jezdce dne neuděluje.

Bojovník dne – Nairo Quintana (Movistar Team)

V rámci bojovníka dne padla volba na Naira Quintanu, jedno z největších zklamání dosavadního průběhu Tour. Dlouho to vypadalo tragicky i dnes, zejména po prvním mezičase už Kolumbijec ztrácel 47 vteřin na Richieho Porta. V závěru se ale vzchopil a výsledkem bylo desáté místo se ztrátou minutu a deseti vteřin na Frooma. Je to další rána do jeho žlutých plánů, ale popravdě nebýt jeho vzkříšení v průběhu, ztráta by byla daleko vyšší. Po dnešní etapě se loni druhý Quintana vyjádřil, že se necítí ve své kůži, obává se alergie a jeho šance na vítězství jsou takřka nulové. Přesto se chce prý pokusit alespoň o vítězství v etapě a pódium v Paříži.

Smolař dne – Oliver Naesen (IAM Cycling)

Pětadvacetiletý nováček na Grand Tour se stal obětí pravotočivé zatáčky těsně před cílem, která dělala starost nejednomu závodníkovi. Karambolem skončila také pro Jéremyho Roye. Naštěstí oba závodníci byli schopní dokončit etapu. Někdy je prostě chytřejší jet pomaleji. Na oba nepříjemné pády se můžete podívat v následujícím videu:

https://www.youtube.com/watch?v=y9XzfiHxEHg