Natěsnanou top 10 rozsoudí Col de Joux Plane

nabor

Froome i přes včerejší trable jasně vládne. Za ním se však schyluje k poslední bitvě. Bardet drží druhé místo jen o 16 sekund, Mollema desítku ještě těsněji.

Profil 20. etapa Tour de France 2016Potřetí a naposledy navštíví Tour de France 2016 Megève. Předevčírem sem dojížděla, včera jen projela, dnes je tu pro změnu umístěn start. Cílové Morzine navštíví závod letos poprvé, nicméně patří mezi naprosto klasické součásti Tour. Totéž platí i o vrchařských prémiích, krom Col de la Ramaz. Všechna tři zbylá stoupání viděla třeba legendární stodvacetikilometrový útok Floyda Landise, který mu v roce 2006 pomohl zdolat senzaci z úniku Pereira. Tomu titul vrátilo až dopingové usvědčení Američana, z něhož se posléze stal útočník na čistotu ostatních, včetně samotného Pereira.

Joux Plane etcNic podobného letos neočekávejme. Favorité nejspíš zůstanou v pelotonu a šance uprchlíků budou solidní. Tempo zrychlí až pod Col de Joux Plane. Stoupání mimořádné kategorie má 11,6 km a 8,5 %. Jde o konstantní kopec s prudší druhou polovinou. Sjezd nezačíná bezprostředně pod vrcholem, ale bude rychlý, posledního půl kilometru pak míří do 3 %. Celou etapu, krom Col de la Ramaz, si 10. července měli možnost projet také amatérští závodníci na Etape du Tour, v rámci níž organizátoři tradičně otevírají trasu vybrané etapy veřejnosti.

Charakter počasí bude stejný jako včera. Vcelku příznivé teploty, pravděpodobnost přeháněk a bouřek.

Bitva o puntíkatý dres je již rozhodnuta. Bude však ambicí jezdců s volnýma rukama i řady týmů zapsat si na sklonku závodu etapovou výhru. Vrchařsky by se nabízel Zakarin, pád na Giru a ztracená čočka v patnácté etapě Tour jsou však dvěmi nedávnými sjezdařskými vzpomínkami.

Doslova o každou vteřinu půjde v celkovém pořadí. Mezi druhým a jedenáctým místem jsou od sebe nejbližší závodníci vždy méně než minutu. Toto pravidlo bohužel končí u Romana Kreuzigera, kterému do top 10 chybí 123 vteřin. Prý zkusí zaútočit.

Čas startu etapy ani začátku přenosů se nemění. Etapa tedy bude přenášena od 13:00 celá. O pět minut kratší je váš čas pro odeslání tipů do facebookové soutěže.

1 komentář

  1. na Nemeckym Eurosportu rikaj ze Kreuzinger je kandidatem na viteze dnesni etapy 😃

Comments are closed.