Bojovník a smolaři 21. etapy: Roman Kreuziger vs. Bryan Coquard a Sondre Holst Enger

nabor

V závěrečné etapě Tour nejaktivnější jezdec organizátory vyhlášen nebyl, naše volba však padla na Romana Kreuzigera, jenž zabojoval o poslední vrchařský bod. Smolaři jsou spurteři, kterým technika zabránila v zúročení týmové snahy.

Bojovník dne: Roman Kreuziger (Tinkoff)

Český jezdec mohl po včerejší lopotě jen relaxovat a čekat na Paříž. Jako by v něm však spíše strastiplný průběh závodu, po němž zůstal vteřiny od sedmého místa, zanechal spoustu neukojeného hladu. O bod na prémii Côte de l’Ermitage měl zájem i Quintana, ale na Kreuzigera nestačil. Vrchař, kterému image kazí nedostatek akcelerace a občasná selhání v nejprudších kopcích, dal vzpomenout na 14. etapu své první Tour, kde ve 24 opanoval svou první horskou prémii – rovněž čtvrté kategorie. A vyslal symbolický vzkaz, že se nevzdává.

Smolař dne: Bryan Coquard (Direct Energie)

Prvním z našich dnešních smolařů je Bryan Coquard. Francouzský spurter jel Tour v životní formě. „Myslím, že se konečně můžu měřit s velikány,“ hlásil po těsném souboji s Kittelem v Limoges. Jeho tým dnes odhodil útočnou mentalitu a dřel v naději na první francouzskou výhru na Champs-Élysées po 13 letech. Tento sen neukončil žádný z Coquardových soupeřů, ale technické problémy ani ne tři kilometry od cíle.

Smolař dne: Sondre Holst Enger (IAM Cycling)

V Bernu byl třetí, do top ten nakoukl v dalších třech etapách. Mladý norský rychlík dostal od IAM nebývalou podporu, když švýcarský vlak senzačně vlétl na čelo a přivedl peloton do posledního okruhu. Jenomže osud chtěl jinak. I Nora postihla technická závada a cílem projel jako sto šedesátý.