Bojovník a smolař 2. etapy: Cancellara vs. Kelderman

nabor

V dnešní propršené a větrné etapě bylo velmi těžké určit bojovníka a smolaře. V redakci jsme o tom dlouze diskutovali a dospěli k názoru, že by bylo nejlepší zmínit všech 198 závodníků. To by nebylo možné za jeden den zvládnout, a proto máme nakonec dva z nich.

Bojovník etapy: Fabian Cancellara (Trek Factory Racing)

Švýcarský Spartakus se oblékl do žlutého dresu
Švýcarský Spartakus se oblékl do žlutého dresu

Pořadatelé zvolili Michala Kwiatkowskiho, dále se dalo uvažovat o Janu Bártovi, který se choval velmi odvážně v úniku. Také o Romanu Kreuzigerovi a Zdeňku Štybarovi, kteří skvěle pracovali pro své lídry Contadora a Cavendishe. Nakonec jsme se rozhodli pro „Spartakuse“ Fabiana Cancellaru, který opět prokázal svůj um a zejména zkušenost. Jako jediný ze svého týmu zůstal v čelní skupině, kde byl naprosto neviditelný. Když se začali jezdci blížit k cíli, posunul se dopředu, nalepil se na zadní kolo Petera Sagana a vidina žlutého dresu ho dohnala ke čtyřem bonusovým vteřinám za 3. místo. A tak se posunul před Tonyho Martina a Rohana Dennise do čela pořadí Tour de France. Cancellara navíc má takový náskok, že i zítra na Mur de Huy svůj dres nejspíš uhájí, na kostkách( 4.etapa ) si ho pojistí a minimálně do týmové časovky by si žlutou mohl užívat. Fabiena Cancellaru zítra čeká už 29. den ve žlutém dresu, což je suverénně nejvíce z aktivních jezdců.

 

Smolař etapy: Wilco Kelderman (LottoNL-Jumbo)

Jeden z jezdců LottoNL-Jumbo a Wilco Kelderman na startu dnešní etapy
Jeden z jezdců LottoNL-Jumbo a Wilco Kelderman na startu dnešní etapy

Zde bylo opět velmi těžké vybrat toho největšího, protože defekt potkal Rodriguéze, Valverdeho i Nibaliho Nejvíce kvůli defektu ztratila největší nizozemská naděje na dobré celkové umístění Wilco Kelderman. Toho potkal problém v ten nejhorší moment, kdy se začal peloton dělit. Jeho kolegové ho sice dotáhli do skupiny k Pierru Rollandovi, ale dál už se nedostal a společně s Rollandem ztratili 5 minut.

 

2 KOMENTÁŘE

  1. Zdravím,
    Celkové shrnutí etapy je v předcházejícím článku.

  2. S reportáží jsem spokojen , ale chybí mi celkové výsledky etap . Můžete mi poradit jak se k nim dostat ?
    Děkuji

Comments are closed.