Bojovníci a smolaři: Sanchez vs. Conti

nabor

Za bojovníka jsme zvolili Luise Leona Sancheze, který byl celý den v úniku a nakonec dokázal dojet třetí. Jednoznačným smolařem je Valerio Conti. Ten méně než kilometr před cílem upadl a přišel o možnost bojovat o výhru.

Bojovník dne: Luis Leon Sanchez

Na Sancheze Astana velice spoléhá. Je to jeden z jezdců, který má veliké ambice na etapové prvenství. To by kazašská stáj velice ráda získala a uctila tak památku Michele Scarponiho.

Španělský závodník vycítil, že právě dnešní etapa by mohla být pro uprchlíky jako dělaná. I proto si na začátku dne naskočil do šestnáctičlenného úniku. Poté co je dojela stíhací skupina, byl jedním z mála z původního úniku, kdo se dokázal udržet vpředu. Následně rozhodně nejel pasivně. Naopak, tahal tempo a odpovídal na všechny útoky svých soupeřů. Na jeden takovýto útok, který přišel od Valeria Contiho, dokázalo odpovědět pouze trio závodníků včetně Sancheze. Pro ostatní uprchlíky byl velmi nebezpečným závodníkem a ti se ho snažili setřást na každém kopci. On si však dokázal každý nástup pokrýt. Do samotného závěru mu však nezbylo již moc sil. Nakonec z toho pro něj bylo „pouze“ třetí místo, ale o tomto závodníkovi možná ještě na Giru uslyšíme.

Smolař dne: Valerio Conti

Valerio Conti byl jedním z těch, kdo si do čela závodu doskočil nástupem přibližně v polovině etapy. V dosavadním závodě si zatím vedl dobře, a tak bylo překvapením, že ho nechal tým růžového muže Boba Jungelse (Quick-Step Floors) odjet. Conti se totiž v průběhu etapy dostal do čela virtuálního pořadí a mohl tak živit svůj sen na růžový trikot. Quick-Step však poté zabral a navrátil Jungelse na první místo.

Conti sice přišel o růžový trikot, ale i nadále měl mnoho sil. Etapové prvenství se tak zdálo více než možné. Když přišlo na řadu cílové kilometrové stoupání, Conti najel na čelo a okamžitě zrychlil. Bohužel hned v první zatáčce podklouzl a spadl. Pád ho pochopitelně vyřadil ze hry o výhru.